Հայաստանի և Վրաստանի կառավարությունների միջև հաստատվել է արդյունավետ համագործակցություն․ Փաշինյան
ԹԲԻԼԻՍԻ, 8 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը համոզված է, որ Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլի հետ հանդիպման արդյունքում Հայաստանի և Վրաստանի կառավարությունների միջև համագործակցությունը կդառնա ավելի արդյունավետ և սերտ։ Այս մասին ՀՀ վարչապետն ասաց՝ Վրաստան պաշտոնական այցի շրջանակներում վրացի իր գործ ընկերոջ հետ առանձնազրույցի ընթացքում:
«Մեծարգո պարոն վարչապետ, նախ թույլ տվեք շնորհակալություն հայտնել հրավերի և ջերմ ընդունելության համար։ Ինձ համար միշտ էլ մեծ պատիվ և հաճույք է այցելել եղբայրական Վրաստանի մայրաքաղաք, որովհետև սա լավ առիթ է՝ նախ շփվելու ընկերների և բարեկամների հետ, և երկրորդը, քննարկելու երկկողմ, տարածաշրջանային ու միջազգային հարաբերությունների վերաբերյալ հարցեր։
Ուրախ եմ, որ մեր կառավարությունների միջև բավական արդյունավետ համագործակցություն է հաստատվել և համոզված եմ, որ մեր այս հանդիպման արդյունքում այդ համագործակցությունն ավելի արդյունավետ և սերտ կդառնա»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ասաց վարչապետ Փաշինյանը։
Վրաստանի վարչապետ Իրակլի Ղարիբաշվիլին իր հերթին շնորհավորեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին խորհրդարանական ընտրություններում համոզիչ հաղթանակի առթիվ։
«Ցանկանում եմ ողջունել Հայաստանի վարչապետին՝ պարոն Նիկոլ Փաշինյանին։ Ուրախ եմ, որ իմ թանկագին գործընկերն այսօր հյուրընկալվել է Թբիլիսիում։ Գործընկերոջս մեկ անգամ ևս ցանկանում եմ շնորհավորել խորհրդարանական ընտրություններում համոզիչ հաղթանակի առթիվ։ Համոզված եմ, որ նա հաջողություն և զարգացում կբերի հայ ժողովրդին և Հայաստանին։ Բարի լինի Ձեր ժամանումը»,- ասաց Ղարիբաշվիլին։

Между правительствами Армении и Грузии установилось эффективное сотрудничество: Никол Пашинян
Премьер-министр Армении Никол Пашинян убежден, что в результате встречи с премьер-министром Грузии Ираклием Гарибашвили сотрудничество между правительствами Армении и Грузии станет более эффективным и тесным. Об этом премьер-министр РА заявил в рамках официального визита в Грузию в беседе со своим грузинским коллегой.
«Уважаемый господин премьер-министр, прежде всего, позвольте поблагодарить Вас за теплый прием и за приглашение. Посещение столицы братской Грузии для меня всегда было большой честью и удовольствием, потому что это хорошая возможность, во-первых, пообщаться с друзьями и родными, а во-вторых, обсудить вопросы, касающиеся двусторонних, региональных и международных отношений.
Я рад, что между нашими правительствами налажено достаточно эффективное сотрудничество. Уверен, что в результате нашей встречи это сотрудничество станет более эффективным и тесным», - передает «Арменпресс», сказал премьер-министр Армении.
Премьер-министр Грузии Ираклий Гарибашвили, в свою очередь, поздравил премьер-министра Республики Армения Никола Пашиняна с убедительной победой на парламентских выборах.
«Хочу приветствовать премьер-министра Армении Никола Пашиняна. Рад, что мой дорогой коллега сегодня находится в Тбилиси. Хочу еще раз поздравить своего коллегу с убедительной победой на парламентских выборах. Убежден, что она принесет успехи и развитие армянскому народу и Армении. Добро пожаловать в Тбилиси», - сказал Гарибашвили.