Հայաստանում հաստատվել է COVID-19-ի 137 նոր դեպք, առողջացել 147 մարդ
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում օգոստոսի 2-ին, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է հիվանդության 137 նոր դեպք, առողջացել է 147 քաղաքացի, գրանցվել է մահվան՝ 2 նոր դեպք: Մեկ օրում կատարվել է 4224 թեստավորում: Թեստավորման ընդհանուր թիվն այսպիսով հասել է 1 350 559-ի:
Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 230 476 դեպք, որոնցից 220 133-ն առողջացման, 4621-ը՝ մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությունից այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 4600 պացիենտ:
Արձանագրվել է նաև մահվան 1122 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։

В Армении подтверждено 137 новых случаев COVID-19, 147 человек выздоровели
ЕРЕВАН, 2 АВГУСТА, АРМЕНПРЕСС. По состоянию на к 11:00 2 августа в Армении подтверждено 137 новых случаев заболевания,  выздоровели 147 граждан, зарегистрировано 2 новых случая смерти. За один день было проведено 4224 теста. Таким образом, общее количество тестов достигло 1 350 559 человек.
Всего было подтверждено 230 476 случаев заболевания коронавирусом, из которых 220 133 были вылечены, а 4621 закончились смертельным исходом. 4600 пациентов в настоящее время проходят лечение от коронавирусной болезни.
Зафиксировано 1122 случая смерти при коронавирусной инфекции, но смерть наступила от другого заболевания.