ԱՄՆ պետքարտուղարի տեղակալի պաշտոնակատար Ֆիլիպ Ռիքերը ժամանել է Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տարածաշրջանային այցի շրջանակներում Հայաստան է ժամանել Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով պետքարտուղարի տեղակալի պաշտոնակատար Ֆիլիպ Ռիքերը: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է Հայաստանում ԱՄՆ-ի դեսպանությունը
«Ուրախ ենք Հայաստանում ողջունել Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով պետքարտուղարի տեղակալի պաշտոնակատար Ֆիլիպ Ռիքերին։ Նա կհանդիպի կառավարության, քաղաքացիական հասարակության ու գործարար դաշտի առաջնորդների հետ՝ քննարկելու երկկողմ առաջնահերթությունները և Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությանն առնչվող հարցերը»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:
Ավելի վաղ, ԱՄՆ պետդեպարտամենտը հայտնել էր, որ Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով փոխպետքարտուղարի տեղակալի  պաշտոնակատար Ֆիլիպ Ռիքերը հունիսի 6-13-ը կայցելի Թբիլիսի (Վրաստան), Բաքու (Ադրբեջան) և  Երևան (Հայաստան)՝ երկկողմ և տարածաշրջանային առաջնահերթությունների խթանման և տարածաշրջանի ժողովրդավարական ու տնտեսական զարգացման հարցերում ԱՄՆ աջակցությունն արտահայտելու նպատակով:

Acting U.S. Assistant Secretary for European and Eurasian Affairs Philip Reeker arrives in Armenia
YEREVAN, JUNE 9, ARMENPRESS. Acting U.S. Assistant Secretary for European and Eurasian Affairs Philip Reeker has arrived in Armenia in the sidelines of a regional trip, ARMENPRESS reports, the Embassy of the USA in Armenia informed.
‘’We are happy to welcome Acting Assistant Secretary for European and Eurasian Affairs Philip Reeker to Armenia. He will meet with government, civil society, and business leaders to discuss bilateral priorities and issues related to the Nagorno-Karabakh conflict’’, reads the Embassy’s statement.
Acting Assistant Secretary for European and Eurasian Affairs Philip T. Reeker is on a regional trip to Tbilisi, Georgia; Baku, Azerbaijan; and Yerevan, Armenia June 6-13 to advance bilateral and regional priorities and to express U.S. support for democratic and economic development across the region.
In Armenia and Azerbaijan, Acting Assistant Secretary Reeker will meet with government, civil society, and business leaders to discuss bilateral priorities and issues related to the Nagorno-Karabakh conflict.