ԱՄՆ պետքարտուղարի տեղակալի պաշտոնակատար Ֆիլիպ Ռիքերը ժամանել է Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տարածաշրջանային այցի շրջանակներում Հայաստան է ժամանել Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով պետքարտուղարի տեղակալի պաշտոնակատար Ֆիլիպ Ռիքերը: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է Հայաստանում ԱՄՆ-ի դեսպանությունը
«Ուրախ ենք Հայաստանում ողջունել Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով պետքարտուղարի տեղակալի պաշտոնակատար Ֆիլիպ Ռիքերին։ Նա կհանդիպի կառավարության, քաղաքացիական հասարակության ու գործարար դաշտի առաջնորդների հետ՝ քննարկելու երկկողմ առաջնահերթությունները և Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտությանն առնչվող հարցերը»,- նշված է հաղորդագրության մեջ:
Ավելի վաղ, ԱՄՆ պետդեպարտամենտը հայտնել էր, որ Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով փոխպետքարտուղարի տեղակալի  պաշտոնակատար Ֆիլիպ Ռիքերը հունիսի 6-13-ը կայցելի Թբիլիսի (Վրաստան), Բաքու (Ադրբեջան) և  Երևան (Հայաստան)՝ երկկողմ և տարածաշրջանային առաջնահերթությունների խթանման և տարածաշրջանի ժողովրդավարական ու տնտեսական զարգացման հարցերում ԱՄՆ աջակցությունն արտահայտելու նպատակով:

И.о. помощника Госсекретаря США по делам Европы и Евразии Филип Рикер прибыл в Армению
И.о. помощника Государственного секретаря США по делам Европы и Евразии Филип Рикер в рамках регионального визита прибыл в Армению. Как передает Арменпресс, об этом сообщает посольство США в Армении.
«Мы рады приветствовать в Армении исполняющего обязанности помощника госсекретаря по делам Европы и Евразии Филипа Рикера. Он встретится с представителями правительства, гражданского общества и бизнеса, обсудит двусторонние приоритеты и вопросы, касающиеся конфликта в Нагорном Карабахе», - говорится в сообщении.
Ранее Госдеп США сообщал, что Рикер посетит Армению, Азербайджан и Грузию с целью выразить содействие США в вопросах стимулирования двусторонних и региональных приоритетов и развития демократии и экономики в регионе.