ՀՀ ՊՆ ղեկավարը Իտալիայի դեսպանության պաշտոնյայի հետ քննարկել է համագործակցության հարցեր
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ պաշտպանության նախարար Վաղարշակ Հարությունյանը մարտի 25-ին ընդունել է Հայաստանում Իտալիայի դեսպանության գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Ջիովանի Նիկոլա Դիոնիսիին և դեսպանության ռազմական կցորդ, գեներալ-մայոր Ռոբերտո Վանաչիին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում հայ-իտալական երկկողմ համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Կողմերը պատրաստակամություն են հայտնել հնարավորինս շուտ վերսկսել համավարակի պայմաններում սահմանափակված համագործակցության միջոցառումների իրականացումը:
Զրուցակիցները քննարկել են նաև նաև տարածաշրջանային անվտանգային միջավայրին, առկա սպառնալիքներին և ակնկալվող զարգացումներին առնչվող այլ հարցեր:

Обсуждены вопросы армяно-итальянского двустороннего сотрудничества в сфере обороны
Министр обороны Армении Вагаршак Арутюнян 25 марта принял временного поверенного в делах Италии в Армении Джованни Никола Диониси и военного атташе посольства генерал-майора Роберто Ваначи.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МО Армении, в ходе встречи были обсуждены вопросы армяно-итальянского двустороннего сотрудничества в сфере обороны. Стороны выразили готовность к скорейшему возобновлению реализации мероприятий ограниченного из-за пандемии сотрудничества.
Собеседники также обсудили другие вопросы, связанные с региональной средой безопасности, существующими угрозами и ожидаемым развитием событий.