Ամանորի, Սուրբ Ծննդյան ծախսերը հատկացնել Արցախի կարիքավոր մանուկներին. Արամ Ա-ի կոչը
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա կաթողիկոսն Ամանորին ընդառաջ հանդես է եկել կոչով՝ օգնելու Արցախի մանուկներին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, Արամ Ա կաթողիկոսը նշել է, որ կորոնավիրուսի և տնտնեսական դժվարությունների պայմաններում է այս տարի ամբողջ մարդկությունը պատրաստվում Ամանորին: Նշվում է, որ հիշյալ տագնապներին զուգահեռ Արցախի պատերազմի հետևանքով առաջացած ցնցումը ահավոր է հայ ժողովրդի ու հատկապես արցախցիների համար:
Վեհափառ Հայրապետը կոչ է անում Ամանորի ու Սուրբ Ծննդյան տոներին հեռու մնալ ավանդական հրապարակային տոնախմբությունից ու խրախճանքից և կատարելիք ծախսերն ու նվերները հատկացնել Արցախի կարիքավոր մանուկներին։ Այդ նպատակի համար կաթողիկոսարանը բացել է հատուկ հաշվի համար:
Account: W-502039.005
Beneficiary: Armenian Catholicosate of Cilicia
Iban: CH93 08755 0502 0390 0500
Bank: Banque Pictet & Cie SA, Route des Acacias 60, CH-1211 Geneva 73
Swift: PICTCHGG
Reference: Fund for the Needy Children of Artsakh
Գոյացած գումարը կաթողիկոսարանի միջոցով կփոխանցվի Արցախի կարիքավոր մանուկներին: Վեհափառ Հայրապետը 2021 տարին հռչակել է «Արցախի Տարի»: Հիշյալ ծրագիրն առաջին գործնական քայլը կլինի Արցախի վերականգնման համար:

Передать выделенные на Новый год и Рождество средства нуждающимся детям Арцаха: призыв Арама I
Накануне Нового года Католикос Великого Дома Киликийского Арам I призвал помочь детям Арцаха. Как сообщает Арменпресс, католикос Арам I отметил, что все человечество готовится к Новому году в этом году в условиях экономических трудностей, связанных с коронавирусом. Отмечается, что шок, вызванный Арцахской войной, наряду с упомянутыми тревогами, ужасен для армянского народа и особенно для народа Арцаха.
Его Святейшество призывает воздержаться от традиционных народных гуляний и затрат в период новогодних и рождественских праздников и выделить средства и подарки нуждающимся детям Арцаха. Для этого Католикосат открыл специальный счет:
Account:        W-502039.005
Beneficiary:   Armenian Catholicosate of Cilicia
Iban:               CH93 08755 0502 0390 0500
Bank:              Banque Pictet & Cie SA, Route des Acacias 60, CH-1211 Geneva 73
Swift:              PICTCHGG
Reference:      Fund for the Needy Children of Artsakh
Вырученные средства через Католикосат будут переданы нуждающимся детям Арцаха. Его Святейшество объявил 2021 год «Годом Арцаха». Эта программа станет первым практическим шагом в восстановлении Арцаха.