Վարչապետը մարտի 10-ից արձակուրդ է վերցնելու և քարոզարշավ է անցկացնելու Հայաստանի բոլոր մարզերում
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մարտի 10-ից արձակուրդ է վերցնելու և Հայաստանի Հանրապետության մարզերում և քաղաքներում անց է կացնելու սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեի «Այո»-ի քարոզարշավը: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին վարչապետը հայտնեց ֆեյսբուքի ուղիղ եթերի ժամանակ:
«Մարտի 9-ին արտասահմանյան այց ունեմ: Վաղը և մյուս օրը կիսաաշխատանքային, կիսաքարոզչական է լինելու: Մարտի 10-ից արդեն ամբողջական քարոզարշավը սկսում ենք, արձակուրդ եմ վերցնում և Հանրապետության մարզերով ու քաղաքներով անում ենք մեր բուն քարոզարշավը: Հայաստանի բոլոր քաղաքներում լինելու եմ, հավաքներ ենք անցկացնելու և հանրահավաքներ: Բոլորիդ սպասում եմ և բոլորիդ առաջ խոնարհվում եմ: Չմոռանաք, որ ապրիլի 5-ին պետք է գնալ ընտրական տեղամասեր և այո ասել  մեր առաջարկած սահմանադրական փոփոխություններին»,- ասաց Փաշինյանը՝ հավելելով, որ բոլոր քաղաքներում ելույթ է ունենալու և մանրամասն ներկայացնելու է ամբողջ անհրաժեշտ տեղեկությունը:
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Երևանի մետրոպոլիտենի կայարաններում սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեի քարոզարշավի «Այո»-ի բուկլետներ է բաժանել քաղաքացիներին:
ՀՀ վարչապետի հետ էին նաև նրա դուստրերը՝ Մարիամը և Շուշանիկը, ովքեր ծաղիկներ էին նվիրում կանանց:
Սահմանադրական փոփոխությունների հանրաքվեն կկայանա ապրիլի 5-ին: Հանրաքվեով առաջարկվում է դադարեցնել Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանի և դատարանի 6 անդամների պաշտոնավարումը:

PM Pashinyan to go on holiday on March 10 to visit regions in the sidelines of ''Yes'' campaign
YEREVAN, MARCH 6, ARMENPRESS.  Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan will go on holiday from March 10 and will lead the ''Yes’' campaign of the referendum of the Constitutional changes in different regions and cities of Armenia, ARMENPRESS reports the PM said in a live Facebook broadcast.
''I have a foreign visit on March 9. Tomorrow and the next day we will work and carry out campaign at the same time. We will launch the full-scale campaign from March 10, so I will go on holiday and carry out the campaign in the regions and cities of the country. I will visit all the cities of Armenia and we will hold rallies. I wait for all of you and bow in front of all of you. Don't forget that on April 5 you should go to polling stations and say ''Yes'' to the Constitutional changes initiated by us’', Pashinyan said.
Earlier today, Nikol Pashinyan distributed leaflets related to the Constitutional referendum scheduled on April 5 at Yerevan subway stations. He was accompanied by his daughters Mariam and Shushanik, who presented flowers to women.
The Constitutional changes are about suspending the powers of the Chairman of the Constitutional Court Hrayr Tovmasyan and 6 members of the Court.