Ադրբեջանը շփման գծի արևելյան ուղղությամբ կիրառել է 60 մմ-ոց ականանետ
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից  հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է մոտ 90 անգամ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
ԼՂՀ ՊՆ հայտարարության մեջ ասվում է. «Դեկտեմբերի 2-ի լույս 3-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից  հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է մոտ 90 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1000 կրակոց: Հատկապես ինտեսիվ խախտումներ են եղել դիպուկահար զենքերից (շուրջ 80 կրակոց): Արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 մմ-ոց ականանետ (1 արկ):
Հակառակորդի ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ դիրքապահ ուժերը ձեռնարկել են անհրաժեշտ միջոցներ և վստահորեն իրականացրել առաջնային գծի պաշտպանությունը:

На восточном направлении линии соприкосновения Азербайджан применил 60- миллиметровый миномет
На  линии соприкосновения  карабахских и азербайджанских противоборствующих сил противник  нарушил режим прекращения огня  около 90  раз. Об этом  Арменпресс  сообщили в пресс-службе Минобороны НКР.
В сообщении МО НКР говорится: «В ночь на  3  декабря на линии соприкосновения  карабахских и азербайджанских противоборствующих сил противник  нарушил режим прекращения огня  около 90  раз. В сторону армянских позиций произведено более 1000 выстрелов из орудий разного калибра. Особенно интенсивны были нарушения из   снайперских орудий (около 80 выстрелов). На  восточном   направлении азербайджанская сторона применила   также   60-миллиметровый миномет (1 снаряд).
Передовые  силы  Армии обороны НКР предприняли необходимые  меры  для  подавления  активности  противника и защиты  передовых позиций.
На данный  момент  ситуация  на  линии соприкосновения  карабахских и азербайджанских противоборствующих сил спокойная».