Ադրբեջանը շփման գծի արևելյան ուղղությամբ կիրառել է 60 մմ-ոց ականանետ
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից  հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է մոտ 90 անգամ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
ԼՂՀ ՊՆ հայտարարության մեջ ասվում է. «Դեկտեմբերի 2-ի լույս 3-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից  հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է մոտ 90 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 1000 կրակոց: Հատկապես ինտեսիվ խախտումներ են եղել դիպուկահար զենքերից (շուրջ 80 կրակոց): Արևելյան ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժը կիրառել է նաև 60 մմ-ոց ականանետ (1 արկ):
Հակառակորդի ակտիվությունը ճնշելու համար ՊԲ դիրքապահ ուժերը ձեռնարկել են անհրաժեշտ միջոցներ և վստահորեն իրականացրել առաջնային գծի պաշտպանությունը:

Azerbaijani forces fire mortar, small arms in overnight ceasefire violation in NK line of contact
YEREVAN, DECEMBER 3, ARMENPRESS. Azerbaijani forces made over 90 ceasefire violations overnight in the Nagorno Karabakh-Azerbaijan line of contact, the defense ministry of NKR told ARMENPRESS.
The ministry issued a statement, saying :
“Overnight December 2-3 Azerbaijani forces violated the ceasefire regime in the Nagorno Karabakh – Azerbaijan line of contact around 90 times, firing more than 1000 shots at NKR posts from various caliber firearms. Especially intense violations occurred from sniper rifles (around 80 shots). The Azerbaijani forces also used 60mm mortar in the eastern direction (1 shell).
The Defense Army forces took necessary means to suppress the Azerbaijani actions and confidently continued the military service.