ԵԱՀԿ-ն ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում մշտադիտարկում կիրականացնի (լրացված)
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի մանդատի համաձայն` ԵԱՀԿ դիտորդական առաքելությունը մշտադիտարկում կիրականացնի ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ արտգործնախարարության տեղեկատվական վարչությունից, մշտադիտարկումը տեղի կունենա մայիսի 22-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հադրութի շրջանի ուղղությամբ՝ Հորադիզ բնակավայրի մոտակայքում:
Հայկական կողմից մշտադիտարկումը կիրականացնեն ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի դաշտային օգնականներ Եվգենի Շարովը(Ուկրաինա) և Խրիստո Խրիստովը (Բուլղարիա):
Հակառակ կողմից մոնիթորինգին կմասնակցեն ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի դաշտային օգնականներ Սահմոն Թիլլերը և Պետեր Շվեդբերգը:

ОБСЕ проведет мониторинг на линии соприкосновения карабахского конфликта
Согласно мандату личного  представителя Действующего председателя ОБСЕ миссия ОБСЕ проведет мониторинг линии соприкосновения вооруженных сил Нагорного Карабаха и Азербайджана.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МИД НКР, мониторинг пройдет 22-го мая около села Хорадиз в направлении Гадрутского район НКР.
С армянской стороны наблюдение осуществят полевые помощники Личного представителя Действующего председателя ОБСЕ Евгений Шаров (Украина) и Христо Христов (Болгария).
Со стороны противника наблюдение осуществят Личный представитель Действующего председателя Саймон Тиллер (Великобритания) и также сотрудник офиса личного представителя действующего председателя ОБСЕ Петер Сведберг (Швеция).