ԵԱՀԿ-ն ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում մշտադիտարկում կիրականացնի (լրացված)
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի մանդատի համաձայն` ԵԱՀԿ դիտորդական առաքելությունը մշտադիտարկում կիրականացնի ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ արտգործնախարարության տեղեկատվական վարչությունից, մշտադիտարկումը տեղի կունենա մայիսի 22-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հադրութի շրջանի ուղղությամբ՝ Հորադիզ բնակավայրի մոտակայքում:
Հայկական կողմից մշտադիտարկումը կիրականացնեն ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի դաշտային օգնականներ Եվգենի Շարովը(Ուկրաինա) և Խրիստո Խրիստովը (Բուլղարիա):
Հակառակ կողմից մոնիթորինգին կմասնակցեն ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի դաշտային օգնականներ Սահմոն Թիլլերը և Պետեր Շվեդբերգը:

OSCE to conduct monitoring at Karabakh-Azerbaijan Line of Contact (updated)
YEREVAN, 21 MAY, ARMENPRESS. According to the mandate of the Personal Representative of the OSCE Chairman-in-Office, the OSCE observatory mission will conduct monitoring at the Karabakh-Azerbaijan Line of Contact.
As the Department of Information of the Ministry of Foreign Affairs of the Nagorno-Karabakh Republic reports to “Armenpress”, the monitoring will be held near the Horadiz residence towards Hadrut region of Nagorno-Karabakh on May 22.
The authorities of the Nagorno-Karabakh Republic have expressed willingness to support the monitoring and ensure the safety of the members of the OSCE mission.