Ռուսաստանի և Ուկրաինայի փոխադարձ գնդակոծությունների հետևանքով կան զոհեր
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ Բելգորոդի մարզի Բորիսովի շրջանում հակաօդային պաշտպանության միջոցները խոցել են Բելենկոյե գյուղին մոտեցող օդային թիրախներ, գյուղում մեկ տղամարդ բազմաթիվ բեկորային վնասվածքներ է ստացել և զոհվել: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել է տարածաշրջանի նահանգապետ Վյաչեսլավ Գլադկովը։
Եվս մեկ մարդ վիրավորվել է․ նա ստացել է փակ գանգուղեղային վնասվածք և գտնվում է միջին ծանրության վիճակում:
Բելենկոյե գյուղի գնդակոծության հետևանքով նաև վնասվել են չորս մասնավոր տներ, մեքենաներ և էլեկտրահաղորդման գծեր։
Իսկ Դոնեցկի մարզի Պոկրովսկ քաղաքում, ըստ մարզի դատախազության, ռուսական ուժերի հրթիռակոծության հետևանքով 10-ամյա երեխա է վիրավորվել․ նրա ծնողները զոհվել են։
0f2dcdf2-8f52-46c9-b9ef-1760328ef821.jpg (64 KB)
Ըստ դատախազության՝ «Իսկանդեր» հրթիռն ընկել է մասնավոր տան բակ, որտեղ զոհվել են 52-ամյա տղամարդը, նրա 42-ամյա կինը, իսկ նրանց որդին վիրավորվել է։ Նաև վիրավորվել է հարևան տան 24-ամյա բնակիչը։
402b1d7d-b084-4104-af76-626c12155d04.jpg (34 KB)
Իր հերթին Խարկովի մարզային վարչակազմի ղեկավար Օլեգ Սինեգուբովը հայտնել է, որ Չուգուև քաղաքի գնդակոծության հետևանքով 7 մարդ է վիրավորվել։

В результате обстрелов со стороны и России и Украины есть жертвы
В Борисовском районе Белгородской области РФ средства ПВО поразили воздушные цели, приближающиеся к селу Беленькое. Получив множественные осколочные ранения, погиб один житель села. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщил губернатор области Вячеслав Гладков.
Еще один человек получил закрытую черепно-мозговую травму и находится в состоянии средней степени тяжести.
В результате обстрела села Беленькое были повреждены четыре частных домовладения, автомобили и линии электропередачи.
По данным областной прокуратуры, в городе Покровске Донецкой области в результате ракетного обстрела российских сил пострадал 10-летний ребенок. Его родители погибли.
0f2dcdf2-8f52-46c9-b9ef-1760328ef821.jpg (64 KB)
По данным прокуратуры, ракета “Искандер” упала во дворе частного дома, где погибли 52-летний мужчина, его 42-летняя жена, их сын был ранен. Пострадала и 24-летняя жительница соседнего дома.
В свою очередь глава Харьковской областной администрации Олег Синегубов сообщил, что в результате обстрела в городе Чугуеве пострадали 7 человек.