Մեր հայրենիքի սահմաններն այսօր պահպանում է անպարտելի հայկական բանակը. ՀՀ Նախագահ
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության արդարացի լուծումը բոլորի նպատակն է, իսկ դա հնարավոր է միայն քաղաքագիտական և դիվանագիտական հարթության մեջ, բանակցությունների միջոցով: Այս մասին Հայաստան-Սփյուռք 5-րդ համաժողովի ժամանակ փակման խոսքում նշեց ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը: «Պատերազմը դեռ չի ավարտվել: Այն պսակվել է մեր փայլուն հաղթանակն արձանագրված զինադադարով, իսկ այսօր մեր հայրենիքի սահմաները պահպանում է հայկական մարտունակ և անպարտելի բանակը»,- «Ամրմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ընդգծեց Սերժ Սարգսյանը:
Նա վստահություն հայտնեց, որ ցանկացած հայ հպարտ է այսպիսի հզոր և մարտունակ բանակ ունենալու համար, որը կազմակերպվածության օրինակ է ծառայում բոլորի համար: «Համոզված եղեք, որ մեր բանակը կկանխի ցանկացած ոտնձգություն հայրենիքի նկատմամբ, երբեք չի ընկրկի և վստահաբար կպաշտպանի երկու անկախ հայկական պետությունների սահմանները»,- շեշտեց ՀՀ Նախագահը:
Նա նաև ընդգծեց, որ Հայաստանը, Արցախը և Սփյուռքը պետք է միասնաբար պայքարեն Արցախի ժողովրդի ինքնորոշման իրավունքի ճանաչման և Արցախի Հանրապետությունը միջազգային հանրության լիիրավ անդամ դարձնելու համար:

Invincible Armenian Army defends borders of our homeland: Armenia’s President
YEREVAN, SEPTEMBER 20, ARMENPRESS. The fair solution of the Nagorno Karabakh conflict is our goal and it is possible to achieve only in the political and diplomatic arena via negotiations. As reports “Armenpress”, the President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan stated this at the course of the 5th Armenia-Diaspora conference. Also, the President noted: “The war is not over yet. It was finalized by the ceasefire, which recorded our brilliant triumph. And today the efficient and invincible Armenian Army protects the borders of our homeland.”
Among other things, the President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan stated that he is confident that all Armenians are proud of such a strong and efficient Army, which serves as an example of good organization for everyone. In addition, the President emphasized: “Be confident that our army will suspend any infringement against our homeland, it will never yield and it will confidently protect the borders of the two Armenian states.”