«Արմենպրես»-ն իր ուրույն տեղն ունի հայաստանյան լրատվական տիրույթում. Արայիկ Հարությունյան
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել «Արմենպրես» պետական լրատվական գործակալության տնօրեն Արամ Անանյանին՝ գործակալության 101-ամյակի կապակցությամբ:
Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է. «Շնորհավորում եմ «Արմենպրես» լրատվական գործակալության ստեղծագործ կոլեկտիվին՝ գործունեության 101-ամյակի կապակցությամբ:
«Արմենպրես» գործակալությունն իր ուրույն տեղն ունի հայաստանյան լրատվական տիրույթում: Անաչառ, հավաստի և օպերատիվ լրատվությունն այսօր մեր ժամանակների կարևոր հրամայականն է և պետք է լինի բոլոր զանգվածային լրատվամիջոցների գործունեության կարևորագույն բաղադրիչը:
«Արմենպրես» գործակալությունը, որդեգրելով հենց այս սկզբունքները և դարձնելով այն գործունեության հիմնական ուղենիշ, տասնամյակներ շարունակ լրատվական դաշտի առաջնագծում է, և հենց դա է հանրային նրա բարձր վարկանիշի և հաջողության գրավականը:
Շնորհավորելով գործակալության բոլոր աշխատակիցներին տարեդարձի առիթով՝ ցանկանում եմ ստեղծագործական հաջողություններ, ընթերցողների կայուն լսարան, անմնացորդ նվիրում՝ ի նպաստ մեր ընդհանուր նպատակների իրականացման»:

«Арменпресс» занимает свое уникальное место в армянском информационном пространстве: Араик Арутюнян
Министр образования, науки, культуры и спорта Армении Араик Арутюнян направил поздравительное послание директору государственного информационного агентства «Арменпресс» Араму Ананяну по случаю 101-й годовщины агентства. В послании говорится:
«Поздравляю творческий коллектив информационного агентства «Арменпресс» с 101-летием.
Агентство «Арменпресс» занимает свое уникальное место в армянском информационном пространстве. Беспристрастная, правдивая и оперативная информация сегодня является важным императивом нашего времени и должна стать неотъемлемым компонентом деятельности всех СМИ.
Агентство «Арменпресс», придерживаясь этих принципов и делая его основным ориентиром своей деятельности, десятилетиями находится на авангарде медиасферы, и именно это является залогом его высокого общественного рейтинга и успеха.
Поздравляя всех сотрудников с этой годовщиной, желаю им творческих успехов, постоянной аудитории, приверженности достижению наших общих целей».