Microsoft-ը ցուցադրել Է նոր Xbox Series X-ը
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Microsoft-ը ցուցադրել Է, թե ինչ տեսք կունենա Xbox Series X-ի հաջորդ սերնդի խաղային կոնսոլը, որը վաճառքի կհանվի 2020 թվականի վերջին: Xbox-ի պաշտոնական YouTube-ալիքում հրապարակած Է տեսահոլովակ, որտեղ կարելի Է տեսնել կցուրդի դիզայնը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Xbox-ի ղեկավար Ֆիլ Սփենսերն ընկերության բլոգում նշել Է, որ կոնսոլը, որը պատրաստված Է աշտարակի ձեւով, նախագծված Է այն կերպ, որ այն կարելի լինի օգտագործել ինչպես ուղղահայաց, այնպես Էլ հորիզոնական դրությամբ: Սփենսերի խոսքով՝ կցուրդի դիզայնը թույլ Է տալիս կենտրոնական պրոցեսորի աշխատանքն ապահովել քառակի արագ, քան Xbox One X-ինը, «ամենահանգիստ եւ արդյունավետ եղանակով»:
Ինչպես նշում Է The Verge-ը, Xbox One X-ի հիմքը AMD Zen 2 պրոցեսորն Է եւ Radeon RDNA գրաֆիկական ճարտարապետությունը: Բացի դրանից, բեռնման ժամանակն արագացնելու համար կօգտագործվի NVMe SSD կուտակիչը: Նոր կոնսոլը կունենա 8K լուծաչափով եւ վայրկյանում 120 կադր հաճախությամբ խաղեր, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Microsoft анонсировала новую Xbox Series X
Microsoftпоказала, как будет выглядетьигровая консоль следующего поколения Xbox Series X, которая поступит в продажу в конце 2020 года. На официальном YouTube-каналеXbox опубликован ролик, в котором можно увидеть дизайн приставки, сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Глава Xbox ФилСпенсер отметил вблогекомпании, чтоконсоль, выполненнаяв форме башни,спроектирована таким образом, что ее можно будет использовать как в вертикальном, так и в горизонтальном положении. По словам Спенсера, дизайн приставки позволяет обеспечить работу центральногопроцессорав четырераза быстрее, чем уXbox One X, "самым тихими и эффективным способом".
Как отмечаетThe Verge, основа Xbox One X - процессор AMD Zen 2 и графическая архитектура Radeon RDNA. Помимо этого, чтобы ускорить время загрузки, будет использован накопитель NVMe SSD.Новая консольбудет поддерживать игры вразрешении 8K и счастотой 120 кадров всекунду.