iPhone-ը հայտարարվել է տասնամյակի մեծագույն գաջեթը
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: The Verge հրատարակությունը կազմել Է, խմբագրության կարծիքով, վերջին տասնամյակի հարյուր գլխավոր դեւայսներից բաղկացած ցուցակը: Տասնամյակի մեծագույն գաջեթ Է հայտարարվել iPhone 4-ը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Մեդիայի գլխավոր խմբագիր Նիլ Փաթելի խոսքով՝ 2010 թվականի թողարկման սարքն ամենագեղեցիկ, ինովացիոն եւ ազդեցիկ սմարթֆոնն Է շուկայում: Հոդվածում ասվում Է, որ Apple-ի ֆլագմանը դարձել Է առաջին հեռախոսը, որն ստացել Է ապակուց եւ մետաղից պատրաստված կորպուս, A4 բեկումնային չիպ, ցնցող Retina դիսփլեյ եւ հարմար օպերացիոն համակարգ:
Երկրորդ տեղում հայտնվել Է Amazon-ի Echo սմարթ-կոլոնկան, որը խելացի դեւայսների ամերիկյան շուկայի առաջատարներից մեկն Է, երրորդ հորիզոնականում տեղավորել են MacBook Air դյուրակիր նոութբուքը: Առաջին տասնյակում տեղ են գտել Apple-ի եւս երկու արտադրանք՝ AirPods Pro նոր ականջակալները (վեցերորդ հորիզոնական) եւ Apple Watch 3 խելացի ժամացույցները (յոթերորդ տեղ): Չորրորդ դիրքում հրատարակության խմբագրությունը տեղավորել Է Samsung Galaxy S6 ժողովրդականություն վայելող սմարթֆոնը, որը թողարկվել Է 2015 թվականին, հինգերորդում Tesla Model S Էլեկտրաքառն Է:

iPhone назван величайшим гаджетом десятилетия
Издание The Verge составило список из ста главных, по мнению редакции, девайсов последних десяти лет. Величайшим гаджетом десятилетия назван iPhone 4, сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
По словам главного редактора медиа Нила Патела (Nilay Patel), аппарат 2010 года выпуска является самым красивым, инновационным и влиятельным смартфоном на рынке. В статье говорится, что флагман отAppleстал первым телефоном, который получил корпус из стекла и металла, прорывной чип А4, потрясающий Retina-дисплей, удобную ОС.
На втором месте оказалась смарт-колонкаAmazonEcho, которая является одним из лидеров американского рынка умных девайсов, на третью строчку поместили портативный ноутбук MacBook Air. В первой десятке оказались еще два продукта Apple — новые наушники AirPods Pro (шестое место) и умные часы Apple Watch 3 (седьмое место). На четвертую позицию редакция издания поставила популярный смартфон Samsung Galaxy S6, выпущенный в 2015 году, на пятую — электрокар Tesla Model S.