Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է ԱԶԲ հայաստանյան գրասենյակի նորանշանակ տնօրենին
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Ասիական զարգացման բանկի հայաստանյան գրասենյակի նորանշանակ տնօրեն Պաուլո Սպանտիգատիին: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից:
Ողջունելով հյուրին՝ փոխվարչապետը հանդիպումը լավ առիթ է համարել քննարկելու առկա ծրագրերի ընթացքն ու համատեղ անելքները: Փոխվարչապետն ընդգծել է, որ ԱԶԲ-ի հետ Հայաստանի համագործակցությունը համապարփակ է և բազմաոլորտ: Մհեր Գրիգորյանը մասնավորապես կարևորել է կապիտալ շուկայի և պետություն-մասնավոր գործընկերության զարգացմանը միտված համատեղ ծրագրերը:
ԱԶԲ հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Պաուլո Սպանտիգատին, շնորհակալություն հայտնելով փոխվարչապետին ձևավորված կառուցողական համագործակցության համար, ներկայացրել է ԱԶԲ-ի կողմից սույն թվականի նոյեմբեր ամսին հաստատված Հայաստանի հետ գործընկերության նոր 5-ամյա ռազմավարությունը: Պաուլո Սպանտիգատին անդրադարձել է ռազմավարության հիմնական շեշտադրումներին և Հայաստանում ԱԶԲ հետագա ծրագրերի հնարավոր ուղղություններին:
Զրուցակիցները երկուստեք կարևորել են ենթակառուցվածքների, մարդկային կապիտալի զարգացման և բիզնես ոլորտում ծրագրերի իրականացումը:

Вице-премьер Мгер Григорян принял новоназначенного директора армянского офиса АБР
Вице-премьер Мгер Григорян принял новоназначенного директора армянского офиса Азиатского банка развития Паоло Спантигати.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе офиса Мгера Григоряна, приветствуя гостя, вице-премьер посчитал встречу хорошей возможностью обсудить ход действующих программ и совместных действий. Вице-премьер подчеркнул, что сотрудничество Армении с АБР является комплексным и многоплановым. Мгер Григорян особо подчеркнул важность совместных программ, направленных на развитие рынка капитала и партнерства государственным и частным секторами.
Директор армянского офиса Азиатского банка развития Паоло Спантигати, поблагодарив вице-премьера за сформированное конструктивное сотрудничество, представил новую пятилетнюю стратегию партнерства АБР с Арменией, утвержденную в ноябре этого года. Паоло Спантигати наметил основные аспекты стратегии и возможные направления будущих проектов АБР в Армении.
Собеседники подчеркнули важность реализации программ в сферах инфраструктур, развития человеческого капитала и бизнеса.