ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղարը Ստամբուլում հանդիպել Է Էրդողանի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայի նախագահ Թայիփ Էրդողանը նոյեմբերի 1-ին Ստամբուլում ընդունել Է ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերիշին: Այդ մասին հայտնել Է Թուրքիայի ղեկավարի վարչակազմը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Հանդիպումն սկսվել Է տեղական ժամանակով 10:45-ին եւ տեւել Է առնվազն մեկ ժամ: Այն տեղի Է ունեցել Վախթեդին պալատում՝ մամուլի համար փակ ռեժիմով:
Բանակցություններին մասնակցել են Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Մեւլյութ Չավուշօղլուն, Թուրքիայի նախագահի վարչակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչության ղեկավար Ֆահրեթին Ալթունը, Թուրքիայի նախագահի պաշտոնական ներկայացուցիչ Իբրահիմ Քալընը եւ Թուրքիայի խորհրդարանի արտաքին կապերի կոմիտեի ղեկավար Վոլքան Բոզքըրը: Վերջինիս Անկարան առաջարկում Է նշանակել ՄԱԿ-ի Գլխավոր ասամբլեայի հաջորդ՝ 75-րդ նախագահի պաշտոնում:

Президент Турции принял в Стамбуле генсека ООН
Президент Турции Тайип Эрдоган принял в пятницу в Стамбуле генерального секретаря ООН Антониу Гутерриша. Как передает Арменпресс, об этом сообщила администрация турецкого лидера.
Встреча началась в 10:45 по местному времени (совпадает с мск) и продлилась не менее часа. Она проходила во дворце Вахтеддин в закрытом для прессы режиме.
В переговорах принимали участие министр иностранных дел Турции Мевлют Чавушоглу, руководитель управления по связям с общественностью администрации президента Турции Фахреттин Алтун, официальный представитель президента Турции Ибрагим Калын и глава комитета по внешним связям парламента Турции Волкан Бозкыр. Последнего Анкара предлагает назначить на пост председателя следующей, 75-й, по счету Генеральной Ассамблеи ООН.