Ադրբեջանը կրակոցներ է արձակել Տավուշի գյուղերի ու դիրքերի ուղղությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական կողմը հոկտեմբերի 29-ի լույս 30-ի գիշերը և վաղ առավոտյան Տավուշի մարզի բնակավայրերի ու դիրքերի ուղղությամբ կրակոցներ է արձակել: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Տավուշում երեկ գիշեր և այսօր վաղ առավոտյան հակառակորդը տարբեր տրամաչափի զենքերից կրակել է մի քանի գյուղերի և մարտական դիրքերի ուղղությամբ։ Պատասխան կրակից հետո հակառակորդը լռել է։ Հայկական կողմից տուժածներ չկան»,-հայտնել է Հովհաննիսյանը:

Azerbaijan opens cross-border gunfire at Armenian villages, military positions in Tavush Province
YEREVAN, OCTOBER 30, ARMENPRESS. The Azerbaijani military has opened cross-border gunfire in the direction of civilian settlements and military positions of Armenia in the Tavush Province overnight October 29-30 and early Wednesday morning, according to Armenian Defense Ministry spokesperson Artsrun Hovhannisyan.
“Yesterday night and today early morning the adversary fired from various caliber weapons in the direction of several villages and combat positions in Tavush. The adversary went silent after a responsive fire,” he said, adding that there are no injuries in the Armenian side.