ՍԴ-ն մերժել է Ռոբերտ Քոչարյանի դիմումի հիման վրա գործի քննությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրական դատարանը մերժել է ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի դիմումի հիման վրա գործի քննությունը: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ Սահմանադրական դատարանից:
«Սահմանադրական դատարանը 2019 թվականի հոկտեմբերի 18-ի աշխատակարգային նիստում որոշել է «Ռոբերտ Քոչարյանի դիմումի հիման վրա՝ Հայաստանի Հանրապետության քրեական դատավարության օրենսգրքի 407-րդ հոդվածը՝ համակցված 414.2-րդ հոդվածի հետ՝ Սահմանադրությանը համապատասխանության հարցը որոշելու վերաբերյալ» գործի քննությունը մերժել։»,- ասված է ՀՀ Սահմանադրական դատարանի տարածած հաղորդագրության մեջ:
Քրեական դատավարության օրենսգրքի հիշյալ հոդվածները վերաբերվում են վճռաբեկ բողոքը վարույթ ընդունելուն:

КС отказал в рассмотрении дела по заявлению Роберта Кочаряна
Конституционный суд Армении отклонил рассмотрение дела по заявлению второго президента Армении Роберта Кочаряна. Об этом «Арменпресс» сообщили в Конституционном суде Армении.
“Конституционный суд на процедурном заседании 18 октября 2019 года постановил отклонить рассмотрение дела “Об определении вопроса соответствия Конституции статьи 407 Уголовно-процессуального кодекса Республики Армения в сочетании со статьей 414.2 на основании обращения Роберта Кочаряна”, - говорится в сообщении Конституционного суда Армении.
Указанные статьи Уголовно-процессуального кодекса касаются принятия кассационной апелляции к производству.