Օզի Օսբոռնը վերստին հետաձգել Է եվրոպական շրջագայությունը առողջական խնդիրների պատճառով
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բրիտանացի ռոք-երաժիշտ եւ Black Sabbath խմբի հիմնադիրներից մեկը՝ Օզի Օսբոռնը, վերստին հետաձգել Է եվրոպական համերգային շրջագայությունը թոքաբորբի ֆոնին հին վնասվածքի սրվելուց հետո ապաքինվելու կապակցությամբ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Ավելի վաղ Օսբոռնի պաշտոնական կայքում հաղորդվել Է, որ նա ընկել Է Լոս Անջելեսի իր տանը, ինչի պատճառով սրվել Է նրա հին հիվանդությունը: Համերգները, որոնք 2019 թվականի շրջագայության շրջանակներում պետք Է անցկացվեին Հյուսիսային Ամերիկայում եւ Եվրոպայում, տեղափոխվել են 2020 թվական: Տոմսերը գնած երկրպագուները կկարողանան օգտվել դրանցից:
«Ես չեմ մահանում, ես ապաքինվում եմ, պարզապես դա մի քիչ ավելի շատ ժամանակ Է պահանջում, քան բոլորը կարծում Էին… Բայց հարկավոր Է, որ դուք ավելի մեծ համբերությամբ զինվեք: Ես տեղափոխում եմ եվրոպական շրջագայության ամսաթվերը, որովհետեւ պատրաստ չեմ»,-հայտարարել Է Օբսոռնը իր տեսաուղերձում, որը հրապարակվել Է Twitter-ում: Երաժիշտն ընդգծել Է, որ ինքը թոշակի չի անցնում:
«Բայց երբ ես վերադառնամ ամերիկյան շրջագայությամբ, ցանկանում եմ հարյուր տոկոսով պատրաստ լինել, որպեսզի դուրս գամ ու ձեզ շշմեցնեմ»,-հավելել Է նա: Ավելի վաղ տեղեկացվել Էր, որ Օզի Օսբոռնը Ավստրալիայում, Նոր Զելանդիայում եւ Ճապոնիայում համերգները հետաձգել Է թոքաբորբի պատճառով: Հունվարի վերջին հայտնի դարձավ, որ երաժիշտն այդ հիվանդության զարգացման սպառնալիքի պատճառով համերգները հետաձգել Է Եվրոպայում, որոնք պլանավորված Էին «No More Tours 2» շրջագայության շրջանակներում, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Оззи Осборн вновь отложил турне в Европе из-за проблем со здоровьем
Британский рок-музыкант и один из основателей группы Black Sabbath Оззи Осборн вновь перенес даты концертного тура в Европе в связи с восстановлением после обострения старой травмы на фоне пневмонии, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Ранее на официальном сайте Осборна сообщалось, что он упал в своем доме в Лос-Анджелесе, из-за чего обострилось его старое заболевание. Концерты, которые должны были пройти в рамках тура 2019 года в Северной Америке и Европе, перенесены на 2020 год. Купившие билеты фанаты смогут воспользоваться ими.
"Я не умираю, я выздоравливаю, просто это занимает немного больше времени, чем все думали… Но вам нужно просто набраться побольше терпения. Я переношу даты европейского тура, потому что я не готов", — заявил Осборн в своем видеообращении, опубликованном в Twitter.
Музыкант подчеркнул, что он не уходит на пенсию. "Но когда я вернусь с американским туром, я хочу быть готовым на сто процентов, чтобы выйти и снести вам башку", — добавил он.
Ранее сообщалось, что Оззи Осборн отменил концерты в Австралии, Новой Зеландии и Японии из-за пневмонии. В конце января стало известно, что музыкант отложил концерты в Европе, запланированные в рамках тура "No More Tours 2", из-за угрозы развития этого заболевания.