Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այց կկատարի Թուրքմենստան
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հոկտեմբերի 10-ի երեկոյան աշխատանքային այցով կմեկնի Թուրքմենստան՝ մայրաքաղաք Աշխաբադում հոկտեմբերի 11-ին կայանալիք ԱՊՀ մասնակից պետությունների ղեկավարների խորհրդի հերթական նիստին մասնակցելու նպատակով:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, այցի շրջանակում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում կունենա Թուրքմենստանի նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովի հետ:
Հայաստանի վարչապետը կմասնակցի ԱՊՀ մասնակից պետությունների ղեկավարների խորհրդի նեղ և ընդլայնված կազմերով նիստերին և հանդես կգա ելույթով:

Armenian PM to depart for Turkmenistan on working visit
YEREVAN, OCTOBER 10, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan will depart for Turkmenistan on a working visit today in the evening to take part in the session of the CIS Council of Heads of State in Ashgabat on October 11, the PM’s Office told Armenpress.
During the visit the Armenian PM is also scheduled to meet with President of Turkmenistan Gurbanguly Berdimuhamedow.
Pashinyan will participate in the narrow and extended format sessions of the CIS Council of Heads of State during which he will deliver a speech.