Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այց կկատարի Թուրքմենստան
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հոկտեմբերի 10-ի երեկոյան աշխատանքային այցով կմեկնի Թուրքմենստան՝ մայրաքաղաք Աշխաբադում հոկտեմբերի 11-ին կայանալիք ԱՊՀ մասնակից պետությունների ղեկավարների խորհրդի հերթական նիստին մասնակցելու նպատակով:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, այցի շրջանակում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում կունենա Թուրքմենստանի նախագահ Գուրբանգուլի Բերդիմուհամեդովի հետ:
Հայաստանի վարչապետը կմասնակցի ԱՊՀ մասնակից պետությունների ղեկավարների խորհրդի նեղ և ընդլայնված կազմերով նիստերին և հանդես կգա ելույթով:

Никол Пашинян совершит рабочий визит в Туркменистан
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян вечером 10 октября с рабочим визитом вылетит в Туркменистан для участия в очередном заседании Совета глав государств-участников СНГ, которое состоится 11 октября в Ашхабаде.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата премьер-министра Армении, в рамках визита премьер-министр Никол Пашинян встретится с президентом Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедовым.
Премьер-министр Армении примет участие в заседаниях Совета глав государств СНГ в узком и расширенном составе и выступит с речью.