Հայաստանում այս տարի արձանագրվել է հրդեհների աննախադեպ քանակ
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության ողջ տարածքում 2019 թվականի 9 ամսվա ընթացքում գրանցվել է 3031 հրդեհով ավելի, քան 2018 թվականի նույն ժամանակահատվածում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին մեկ տարվա պաշտոնավարման ամփոփման ժամանակ ասաց ՀՀ ԱԻՆ նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը: «Մեկ տարվա ընթացքում ՀՀ տարածքում եղել է հրդեհների աննախադեպ քանակ: Անցյալ տարի ունեցել ենք 5478 հրդեհի դեպք, իսկ այս տարի հոկտեմբերի 1-ի դրությամբ եղել է 8509 հրդեհ: Մեր հրշեջ-փրկարարները կարողացել են մարել բոլոր հրդեհները»,- նշեց Ցոլակյանը:
Նրա խոսքով` սույն թվականի առաջին 9 ամսվա ընթացքում 911 ծառայության կողմից սպասարկվել է 1 մլն 404 հազար զանգ: ԱԻ նախարարն ընդգծեց, որ հրշեջ-փրկարարները կանչով դուրս են եկել 22516, իսկ 2018 թվականին` մոտ 18 հազար անգամ:

“Unprecedented number” of fires happened in one year, says Emergency Situations Minister
YEREVAN, OCTOBER 4, ARMENPRESS. The number of fires across the country is growing, Minister of Emergency Situations of Armenia Felix Tsolakyan told a news conference.
He said that 3031 more fires have taken place in the 9 months of 2019 compared to the previous year’s same period.
“An unprecedented number of fires happened in the territory of Armenia in one year. We’ve had 5478 fire incidents last year, while as of October 1 this year the number is 8509. Our firefighter-rescuers have been able to successfully put out all fires,” Tsolakyan said.