Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանները վերաքննիչ բողոք են ներկայացրել
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանական թիմը սեպտեմբերի 19-ին վերաքննիչ բողոք է ներկայացրել առաջին ատյանի դատարանի՝ Ռ․ Քոչարյանին կալանավորելու որոշման դեմ։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այն մասին տեղեկացնում է Քոչարյանի փաստաբանական թիմը:
Հիմք ընդունելով սեպտեմբերի 4-ի Սահմանադրական դատարանի որոշումը՝ Ռ․ Քոչարյանի փաստաբանական թիմը միջնորդել է անհապաղ վերացնել նախագահի խափանման միջոց կալանքը և դադարեցնել նրա նկատմամբ քրեական հետապնդումը։ Սակայն Երևանի առաջին ատյանի դատարանը՝ նախագահությամբ Աննա Դանիբեկյանի, մերժել է պաշտպանների միջնորդությունը։

Адвокаты Роберта Кочаряна подали апелляционную жалобу
Адвокатская группа второго президента Армении Роберта Кочаряна 19 сентября подала апелляционную жалобу на решение суда первой инстанции о продолжении пребывания Р. Кочаряна под арестом. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает адвокатская группа Р. Кочаряна.
Основываясь на решении Конституционного суда от 4 сентября, адвокатская группа Р. Кочаряна ходатайствовала об отмене ареста в качестве меры пресечения и прекращении уголовного преследования в его отношении, oднако суд первой инстанции Еревана под председательством Анны Данибекян отклонил ходатайство защитников.