Նիկոլ Փաշինյանը ելույթ կունենա ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայի 74-րդ նստաշրջանում
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ելույթ կունենա Միավորված ազգերի կազմակերպության Գլխավոր ասամբլեայի 74-րդ նստաշրջանում:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին սեպտեմբերի 6-ին տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսի ընթացքում հայտնեց ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը, անդրադառնալով վարչապետի ԱՄՆ կատարելիք այցին:
«ՀՀ վարչապետը լինելու է Կալիֆորնիա նահանգում, և այնտեղ ունի օրակարգ: Լինելու է Նյու Յորքում և մասնակցելու է ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայի 74-րդ նստաշրջանի բացմանը: Մենք շատ հետևողականորեն օգտագործում ենք ՄԱԿ-ի կարևոր հարթակը բարձր ղեկավարության մակարդակով մեր արտաքին քաղաքականության օրակարգը առաջ տանելու համար: Լինելու է վարչապետի ելույթը նստաշրջանի ժամանակ: Լինելու են երկկողմ հանդիպումներ, տարբեր այլ միջոցառումներ և ելույթներ»,- ասաց Մնացականյանը:

Armenian PM to deliver speech at 74th session of UN General Assembly
YEREVAN, SEPTEMBER 6, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan will deliver remarks at the 74th session of the UN General Assembly, Foreign minister Zohrab Mnatsakanyan told reporters today, commenting on the PM’s upcoming visit to the US.
“The Armenian PM will visit California, he has an agenda there. He will visit New York and will take part in the opening of the 74th session of the UN General Assembly. We are using the UN’s key platform very consistently to push forward our foreign policy agenda at the highest leadership level. The PM will deliver speech at the session. Bilateral meetings, other events and speeches are also expected”, he said.