Նիկոլ Փաշինյանը ելույթ կունենա ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայի 74-րդ նստաշրջանում
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ելույթ կունենա Միավորված ազգերի կազմակերպության Գլխավոր ասամբլեայի 74-րդ նստաշրջանում:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին սեպտեմբերի 6-ին տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսի ընթացքում հայտնեց ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը, անդրադառնալով վարչապետի ԱՄՆ կատարելիք այցին:
«ՀՀ վարչապետը լինելու է Կալիֆորնիա նահանգում, և այնտեղ ունի օրակարգ: Լինելու է Նյու Յորքում և մասնակցելու է ՄԱԿ-ի գլխավոր ասամբլեայի 74-րդ նստաշրջանի բացմանը: Մենք շատ հետևողականորեն օգտագործում ենք ՄԱԿ-ի կարևոր հարթակը բարձր ղեկավարության մակարդակով մեր արտաքին քաղաքականության օրակարգը առաջ տանելու համար: Լինելու է վարչապետի ելույթը նստաշրջանի ժամանակ: Լինելու են երկկողմ հանդիպումներ, տարբեր այլ միջոցառումներ և ելույթներ»,- ասաց Մնացականյանը:

Премьер-министр Армении Никол Пашинян выступит на 74-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН. Как передает «Арменпресс», об этом на пресс-конференции 6 сентября заявил министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян, касаясь предстоящего визита премьер-министра в США.
“Премьер-министр Армении будет в штате Калифорния, там есть повестка дня. Будет в Нью-Йорке и примет участие в открытии 74-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН. Мы очень последовательно, на уровне высшего руководства используем важную площадку ООН для продвижения повестки дня нашей внешней политики. Будут двусторонние встречи, различные мероприятия и выступления”, - сказал Мнацаканян.