Samsung Galaxy Fold ծալովի սմարթֆոնը սեպտեմբերի 6-ին վաճառքում կհայտնվի Հարավային Կորեայում. Reuters
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Samsung-ի առաջին ծալովի սմարթֆոնի՝ Galaxy Fold-ի վաճառքները սեպտեմբերի 6-ին կսկսվեն Հարավային Կորեայում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, սեպտեմբերի 4-ին Reuters գործակալությանը հայտնել Է դիլերական ցանցի իրազեկ մի աղբյուր:
Նրա տվյալներով՝ սարքի մանրածախ գինը կկազմի շուրջ 2,4 մլն վոն (1980 դոլար): Այլ մանրամասներ աղբյուրը չի ներկայացրել: Samsung Electronics ընկերությունում հրաժարվել են մեկնաբանել այդ տեղեկատվությունը: Սկզբնապես պլանավորվում Էր Galaxy Fold-ի վաճառքներն սկսել այս տարվա գարնանը, բայց ի վերջո նոր սմարթֆոնի թողարկումը հետաձգվեց դրա թերությունների վերաբերյալ ստացված բազմաթիվ բողոքներից հետո:
Լրագրողները, որոնք դեռ ապրիլին Էին ստացել Galaxy Fold-ը նախնական կարծիքներ հայտնելու համար, հայտարարել Էին Էկրանի հետ կապված մի շարք խնդիրների մասին:
Դրանից հետո Samsung-ում հայտնել են, որ թերություններն ի հայտ են եկել սարքը ծալելիս՝ դիսփլեյի վերեւի եւ ներքեւի մասերում: Ընկերությունն այդ ժամանակվանից կատարել Է այդ մոդելի մի շարք կատարելագործումներ:
Հունիսին Samsung-ը հայտնել Էր, որ Galaxy Fold-ը գնման համար մի շարք երկրներում հասանելի կլինի արդեն սեպտեմբերից: Այն, թե նորույթը որ շուկաներում կհայտնվի առաջին հերթին, ընկերությունում խոստացել են հայտնել մինչեւ ռելիզի ամսաթիվը: Galaxy Fold-ը Samsung-ի առաջին ծալովի սմարթֆոնն Է: Ծալված վիճակում սարքը կարելի Է օգտագործել որպես հեռախոս, իսկ բացված վիճակում այն գործառույթներով նմանվում Է պլանշետի: Գաջեթն ունի երկու Էկրան՝ 4,6 դյույմ եւ 7,3 դյույմ չափերով: Առաջինը նախատեսված Է սարքը սմարթֆոնի ռեժիմով, երկրորդը՝ որպես պլանշետ օգտագործելու համար, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Reuters: складной смартфон Samsung Galaxy Fold 6 сентября поступит в продажу в Южной Корее
Продажи первого складного смартфона Samsung Galaxy Fold начнутся в Южной Корее 6 сентября. Как передает Арменпресс, об этом сообщил в среду агентствуReutersинформированный источник в дилерской сети.
По его данным, розничная цена устройства составит около 2,4 млн вон ($1,980). Других деталей источник не привел. В компании Samsung Electronics отказались комментировать эту информацию.
Изначально планировалось начать продажи Galaxy Fold весной этого года, но в итоге выпуск нового смартфона был отложен после многочисленных жалоб на дефекты. Журналисты, еще в апреле получившие Galaxy Fold для написания предварительных обзоров, заявили о ряде проблем с экраном. В Samsung после этого сообщили, что неполадки проявлялись при сгибании устройства в верхней и нижней частях дисплея.
Компания с тех пор произвела ряд усовершенствований данной модели. .
В июле Samsung сообщил, что Galaxy Fold будет доступен для покупки в ряде стран уже с сентября. О том, на каких рынках новинка появится в первую очередь, в компании обещали сообщить ближе к дате релиза.
Galaxy Fold - первый складной смартфон Samsung. В сложенном состоянии устройство можно использовать как телефон, в разложенном же оно по функциям сравнимо с планшетом. Гаджет имеет два экрана: размером 4,6 дюйма и 7,3 дюйма. Первый предназначен для работы устройства в режиме смартфона, второй - в качестве планшета.