Երևան-Բաթումի միկրոավտոբուսի վթարի հետևանքով տուժած քաղաքացիների թիվը հասել է 16-ի. նոր մանրամասներ
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարարությունը նոր մանրամասներ է ներկայացնում Երևանից Բաթումի ուղևորվող միկրոավտոբուսի վթարից տուժածների թվի և նրանց առողջական վիճակի մասին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ Երևան-Բաթումի ուղևորափոխադրումներ իրականացնող միկրոավտոբուսը վթարի հետևանքով տուժած հայրենակիցների թիվը հասել է 16-ի։
«Նախնական տվյլաներով՝ Վրաստանի տարբեր հիվանդանոցներում գտնվող քաղաքացիներից 4-ի վիճակը ծայրահեղ ծանր է։ Նրանցից 6-ը ստացել են համապատասխան բուժօգնություն և դուրս են գրվել, 3-ի վիճակը գնահատվում է բավարար, իսկ 3 տուժածների մասին այս պահին հավելյալ տեղեկատվություն է հավաքվում։
Առողջապահության նախարարությունը կապի մեջ է վրացի գործընկերների հետ, վերջիններիս Հայաստան տեղափոխելու և բուժօգնությունը կազմակերպելու հարցում։ Կտրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն»,- ասված է ՀՀ առողջապահության նախարարության տարածած հաղորդագրության մեջ:

Number of Armenian citizens injured in Yerevan-Batumi passenger van crash reaches 16
YEREVAN, AUGUST 31, ARMENPRESS. Armenia’s healthcare ministry releases new details on the number of citizens injured in Yerevan-Batumi passenger van crash and their health condition.
According to the ministry, the number of Armenian citizens injured in the crash has reached 16.
“According to preliminary reports, 4 of the hospitalized citizens are in critical condition. 6 were discharged after receiving respective medical aid. 3 are in moderate condition, and as of the remaining three injured people additional information is collected at the moment.
The healthcare ministry is in touch with the Georgian partners on transporting the citizens to Armenia and organizing the medical assistance. Additional information will be provided”, the ministry said in a statement.
A passenger van traveling from Armenia’s capital of Yerevan to Georgia’s Batumi crashed on August 31 near Georgian capital city of Tbilisi at around 02:00-03:00. 2 citizens of Armenia have been killed.