Մհեր Գրիգորյանը հանդիպում է ունեցել Հայաստանում դիվանագիտական առաքելությունն ավարտող ԵՄ դեսպանի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Պյոտր Սվիտալսկիին, ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից, ողջունելով դեսպանին՝ փոխվարչապետն անձամբ իր և Կառավարության անունից շնորհակալություն է հայտնել պաշտոնավարման ընթացքում կատարած զգալի աշխատանքի և ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունների զարգացման գործում ունեցած մեծ ավանդի համար: Փոխվարչապետը բարձր է գնահատել դեսպանի սրտացավ վերաբերմունքը Հայաստանի նկատմամբ:
Մհեր Գրիգորյանը հաջողություն է մաղթել դեսպան Սվիտալսկիին իր հետագա գործունեության մեջ և վստահեցրել, որ դեսպանը կշարունակի մնալ Հայաստանի ու հայ ժողովրդի բարեկամը և կլինի միշտ սպասված հյուր մեր երկրում:
ԵՄ դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել փոխվարչապետին գնահատանքի խոսքերի համար և իր երախտագիտությունը հայտնել անձամբ փոխվարչապետին կառուցողական համագործակցության զարգացման և մշտապես ջերմ վերաբերմունքի համար: Պյոտր Սվիտալսկին ընդգծել է, որ Հայաստանից հեռանում է միայն հաճելի տպավորություններով ու հիշողություններով և հաջողություն է մաղթել Կառավարությանը նախաձեռնած բարեփոխումների իրականացման գործում:

Мгер Григорян встретился с послом ЕС, завершающим дипломатическую миссию в Армении
Вице-премьер Мгер Григорян принял руководителя делегации Европейского союза в Армении, посла Петра Свитальского, который завершает свою дипломатическую миссию в нашей стране.
Как сообщили Арменпресс в офисе вице-премьера Армении Мгера Григоряна, приветствовав посла, вице-премьер от имени правительства и от себя лично поблагодарил его за значительную работу и большой вклад в развитие отношений Армения – ЕС.
Вице-премьер высоко оценил доброжелательное отношение посла к Армении. Мгер Григорян пожелал удачи послу Свитальскому в его дальнейшей деятельности и заверил, что посол продолжит оставаться другом Армении и армянского народа и будет всегда долгожданным гостем в нашей стране.
Посол ЕС поблагодарил вице-премьера за высокую оценку и выразил признательность лично вице-премьеру за развитие конструктивного сотрудничества и постоянное теплое отношение к нему. Петр Свитальский подчеркнул, что покидает Армению только с приятными впечатлениями и воспоминаниями и пожелал успехов в реализации инициированных правительством реформ.