Մհեր Գրիգորյանը հանդիպում է ունեցել Հայաստանում դիվանագիտական առաքելությունն ավարտող ԵՄ դեսպանի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանն ընդունել է Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Պյոտր Սվիտալսկիին, ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի գրասենյակից, ողջունելով դեսպանին՝ փոխվարչապետն անձամբ իր և Կառավարության անունից շնորհակալություն է հայտնել պաշտոնավարման ընթացքում կատարած զգալի աշխատանքի և ՀՀ-ԵՄ հարաբերությունների զարգացման գործում ունեցած մեծ ավանդի համար: Փոխվարչապետը բարձր է գնահատել դեսպանի սրտացավ վերաբերմունքը Հայաստանի նկատմամբ:
Մհեր Գրիգորյանը հաջողություն է մաղթել դեսպան Սվիտալսկիին իր հետագա գործունեության մեջ և վստահեցրել, որ դեսպանը կշարունակի մնալ Հայաստանի ու հայ ժողովրդի բարեկամը և կլինի միշտ սպասված հյուր մեր երկրում:
ԵՄ դեսպանը շնորհակալություն է հայտնել փոխվարչապետին գնահատանքի խոսքերի համար և իր երախտագիտությունը հայտնել անձամբ փոխվարչապետին կառուցողական համագործակցության զարգացման և մշտապես ջերմ վերաբերմունքի համար: Պյոտր Սվիտալսկին ընդգծել է, որ Հայաստանից հեռանում է միայն հաճելի տպավորություններով ու հիշողություններով և հաջողություն է մաղթել Կառավարությանը նախաձեռնած բարեփոխումների իրականացման գործում:

YEREVAN, AUGUST 27, ARMENPRESS. Deputy Prime Minister Mher Grigoryan received Ambassador Piotr Świtalski, Head of the EU Delegation to Armenia, who is completing his diplomatic mission in Armenia, the deputy PM’s Office told Armenpress.
On behalf of himself and the government the deputy PM thanked the EU Ambassador for the major work done during his tenure and the great contribution to the development of the Armenia-EU relations. He highly valued the sincere attitude of the Ambassador towards Armenia.
Deputy PM Grigoryan wished success to Ambassador Świtalski in his future activities and assured that he will remain the friend of Armenia and its people and always will be an expected guest here.
In his turn the EU Ambassador thanked the deputy PM for appreciating his work and thanked him personally for the development of constructive cooperation and warm attitude. Ambassador Świtalski said he is leaving Armenia only with great impressions and memories, wishing success to the government in the implementation of its initiate reforms.