Տպավորված եմ Հայաստանով. Իսպանիայի հավաքականի մարզիչ
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իսպանիայի ֆուտբոլի մինչև 19 տարեկանների ազգային թիմի գլխավոր մարզիչ Սանտի Դենիայի կարծիքով իր թիմը դարձավ Եվրոպայի չեմպիոն, քանի որ խորապես ուսումնասիրել էր նախորդ բոլոր խաղերը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ Դենիան մասնավորապես փաստեց. «Ամբողջ մրցաշարի ընթացքում վերլուծել են մեր խաղը և ձգտել բարելավել այն: Նույն արեցինք նաև Ֆրանսիայի հետ կիսաեզրափակչի խաղից հետո: Մենք փորձեցինք հարձակվողներին ավելի շատ ներգրավել խաղի մեջ»:
Իսպանացի մասնագետը շեշտեց, որ եզրափակչից առաջ կարծիք է հարցրել ՀՖՖ տեխնիկական տնօրեն Խինես Մելենդեսից, ով որոշ ժամանակ առաջ աշխատում էր Իսպանիայի ֆեդերացիայում:
«Ես տպավորված եմ Հայաստանով: Այս երկիրը լի է կյանքով: Մեծ հաճույքով նորից կայցելեմ»,-եզրափակեց նա:
Երևանում կայացած Եվրոպայի մինչև 19 տարեկանների առաջնության եզրափակչում Իսպանիան Տարոսի դուբլի շնորհիվ հաղթեց գործող չեմպիոն Պորտուգալիային և դարձավ չեմպիոն՝ այդ տիտղոսը նվաճելով ռեկորդային 8-րդ անգամ:

Впечатлен Арменией — тренер сборной Испании
По мнению Санти Дении, главного тренера сборной Испании по футболу в возрасте до 19 лет, его команда стала чемпионом Европы, поскольку он тщательно изучил все предыдущие матчи.
Как передает Арменпресс, во время беседы с журналистами Дения, в частности, сказал:«В течение всего турнира мы анализировали нашу игру и стремились улучшить ее. Так же мы сделали после полуфинального матча с Францией.Мы пытались привлечь больше атакующих игроков в игру».
Испанский специалист подчеркнул, что перед финалом он попросил высказать свое мнение технического директора ФФА Хинеса Мелендеса, который некоторое время работал в Федерации футбола Испании.
«Я впечатлен Арменией.Эта страна полна жизни.С большим удовольствием приехал бы сюда еще", - заключил он.
В состоявшемся в Ереване Евро-2019, в финале первенства среди команд М19, благодаря дублю Тароса Испания обыграла действующего чемпиона – Португалию, и удостоилась чемпионского титула в восьмой – рекордный раз.