Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Սորոնբայ Ժենբեկովի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցելՂրղզստանի նախագահ Սորոնբայ Ժենբեկովի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ինչպես հուլիսի 2-ին Բելառուսի ու Ղազախստանի նախագահների հետ կայացած հեռախոսազրույցների ժամանակ, այնպես էլ հուլիսի 3-ին՝ վարչապետ Փաշինյանը, որպես նախագահող երկրի ղեկավար, Ղրղզստանի նախագահ Ժենբեկովի հետ քննարկել է Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակում համագործակցության, Երևանում ս.թ. հոկտեմբերի 1-ին կայանալիք ԵԱՏՄ գագաթնաժողովի անցկացման, ԵԱՏՄ արտաքին կապերի ընդլայնման հետ կապված հարցեր, մասնավորապես, այդ կառույցի ու Սինգապուրի միջև ազատ առևտրի մասին պայմանագրի ստորագրման հեռանկարները:

Armenian PM holds phone talk with President of Kyrgyzstan
YEREVAN, JULY 3, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan held a telephone conversation with President of Kyrgyzstan Sooronbay Jeenbekov, the PM’s Office told Armenpress.
Like during the July 2 phone talks with the Presidents of Belarus and Kazakhstan, during today’s talk as well PM Pashinyan, as the leader of a chairing country, discussed issues relating to the cooperation within the Eurasian Economic Union (EAEU), the holding of the EAEU summit in Yerevan on October 1, and expansion of the EAEU foreign ties, in particular the signing prospects of the EAEU-Singapore free trade deal.