Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ՌԴ նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ Մոսկվայի «Շերեմետևո» օդանավակայանում ինքնաթիռի վթարային վայրէջքի հետևանքով բռնկված հրդեհի կապակցությամբ, որը մարդկային զոհերի պատճառ է դարձել:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ցավակցական հեռագրում, մասնավորապես, ասված է.
«Խոր վշտով տեղեկացա մայիսի 5-ին Մոսկվայի «Շերեմետևո» օդանավակայանում ինքնաթիռի վթարային վայրէջքի պատճառով տեղի ունեցած ողբերգության մասին:
Հայ ժողովրդի և անձամբ իմ անունից ցավակցության և զորակցության խոսքեր եմ հղում զոհվածների հարազատներին ու մերձավորներին, մաղթում եմ համբերություն, ուժ և ոգու ամրություն:

Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования президенту РФ
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования президенту Российской Федерации Владимиру Путину в связи с пожаром, вспыхнувшим при аварийной посадке самолета в московском аэропорту Шереметьево, ставшим причиной человеческих жертв.
Как сообщили «Арменпресс» в управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата премьер-министра РА, в телеграмме соболезнования, в частности, говорится:
“С глубокой скорбью узнал о трагедии, произошедшей 5 мая в московском аэропорту “Шереметьево” во время аварийной посадки самолета.
От имени армянского народа и от себя лично выражаю соболезнования и поддержку родным и близким погибших, желаю терпения, силы и крепости духа.