ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ethiopian Airlines-ի ավիաաղետի պատճառով Boeing ընկերությունը չեղյալ Է հայտարարել նոր Boeing-777X-ի շնորհանդեսը, որը նշանակված Էր մարտի 13-ին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է
«Արմենպրես»ը, ՌԻԱ Նովոստիին հայտնել Է ընկերության ներկայացուցիչը: Մարտի 10-ի առավոտյան Ethiopian Airlines ավիաընկերության Boeing 737 ինքնաթիռը, որում եղել Է 157 մարդ, ներառյալ անձնակազմի ութ անդամները, աղետի Է ենթարկվել Եթովպիայի Դեբրե Զեյթ քաղաքից ոչ հեռու: Զոհերի թվում են 35 երկրների ներկայացուցիչներ: «Boeing 737-ը խորապես վշտացած Է Ethiopian Airlines-ի N 302 չվերթի վթարից, այժմ մեր հիմական խնդիրն Է՝ զորակցել մեր սպասարկյալներին: Այդ կապակցությամբ մենք հետաձգում ենք Boeing-777X-ի շնորհանդեսը, որը նշանակված Էր մարտի 13-ին, եւ դրա հետ կապված միջոցառումները զանգվածային լրատվամիջոցների հետ: Մենք հնարավորություն ենք փնտրում նոր ինքնաթիռն աշխարհին ներկայացնել մոտ ապագայում»,- ասել Է գործակալության զրուցակիցը:

Boeing отменила презентацию нового самолета из-за авиакатастрофы в Эфиопии
Компания Boeing из-за авиакатастрофы Ethiopian Airlines отменила презентацию нового Boeing-777X, назначенную на 13 марта, сообщил РИА Новости ее представитель.
Утром в воскресенье самолет Boeing 737 авиакомпании Ethiopian Airlines, на борту которого находились 157 человек, включая восемь членов экипажа, потерпел крушение недалеко от эфиопского города Дэбрэ-Зэйт. Среди погибших — представители 35 стран,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"Boeing глубоко опечален аварией рейса Ethiopian Airlines N 302, наша основная задача сейчас поддержать наших клиентов. В свете этого мы откладываем презентацию Boeing-777X, назначенную на 13 марта, и связанные с ней мероприятия со СМИ. Мы будем искать возможность представить новый самолет миру в ближайшем будущем", - сказал собеседник агентства.