Մայքլ Ջեքսոնի ընտանիքը 100 մլն դոլարի հայց Է ներկայացրել հեռուստաալիքին սկանդալային ֆիլմի պատճառով. NBC
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երգիչ Մայքլ Ջեքսոնի ընտանիքը փետրվարի 21-ին 100 մլն դոլարի հայց Է ներկայացրել HBO հեռուստաալիքին՝ մարտին «Հեռանալով «Նեւեռլենդից» վավերագրական ֆիլմը ցուցադրելու նրա որոշման կապակցությամբ, որը պատմում Է մանկապղծության մեջ «փոփ-երաժշտության արքայի» նոր մեղադրանքների մասին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է NBC հեռուստաընկերությունը:
Նրա տվյալներով՝ հայցը ուղարկվել Է Լոս Անջելեսի օկրուգի (Կալիֆոռնիայի նահանգ) Գերագույն դատարանի քննությանը: Դրանում հայցորդները HBO-ին մեղադրում են պարտավորագրի պայմանները խախտելու մտադրության մեջ, որը հեռուստաալիքի հետ կնքվել Էր 1992 թվականին եւ նրան պարտավորեցրել՝ չարատավորել 2009 թվականին իր մահկանացուն կնքած երգչի անունն ու արժանապատվությունը: Ընտանիքը հիշեցրել Է, որ համանման մեղադրանքները, որոնք առաջադրվել Էին ավելի քան տասը տարի առաջ, մանրակրկիտ հետաքննվել են, եւ երգիչն անմեղ Է ճանաչվել:
HBO-ն տարածված հայտարարության մեջ հաստատել Է վավերագրական ֆիլմը ցուցադրելու պլանները, «չնայած կինոնկարի նկատմամբ «վստահությունը խարխլելու հուսահատ ու տեւական փորձերին»: Այն ենթադրվում Է երկու մասով ցուցադրել մարտի սկզբին: «Դա յուրաքանչյուր ցանկացողի հնարավորություն կտա դիտել ֆիլմը եւ եւ իր եզրակացությունն անել դրա բովանդակության վերաբերյալ»,-նշել Է հեռուստաալիքը: «Հեռանալով «Նեւեռլենդից» ժապավենի պրեմիերան կայացել Է հունվարին Յուտայի նահանգում Սանդենս կինոփառատոնի ընթացքում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

NBC: семья Майкла Джексона предъявила телеканалу иск на $100 млн из-за скандального фильма
Семья певца Майкла Джексона предъявила в четверг иск на $100 млн телеканалу HBOв связи с его решением показать в марте документальный фильм "Покидая "Нэверленд" ("Leaving Neverland"), рассказывающем о новых обвинениях "короля поп-музыки" в педофилии. Как передает Арменпресс, об этом сообщила телекомпанияNBC.
По ее данным, иск направлен на рассмотрение Верховного суда округа Лос-Анджелес (штат Калифорния). В нем истцы обвиняют HBO в намерении нарушить условия контракта, который был заключен с телеканалом в 1992 году и предписывал ему не порочить честь и достоинство певца, скончавшегося в 2009 году. Семья напомнила, что схожие обвинения, выдвинутые более десяти лет назад, были тщательно расследованы, но певец был признан невиновным.
HBO в распространенном заявлении подтвердил планы продемонстрировать документальный фильм, "несмотря на отчаянные и длительные попытки подорвать доверие" к картине. Ее предполагается показать двумя частями в начале марта. "Это даст каждому желающему возможность посмотреть фильм и вынести свое суждение о его содержании", - отметил телеканал.