ՀՔԾ-ն չի մեկնաբանում Սերժ Սարգսյանի հարցաքննության մասին տեղեկությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հատուկ քննչական ծառայությունը հրաժարվեց մեկնաբանել Մարտի 1-ի գործով ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սագսյանին հարցաքննելու մասին տեղեկությունը: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասած ՀՔԾ մամուլի քարտուղար Մարինա Օհանջանյանը: «Հատուկ քննչական ծառայությունը չի մեկնաբանում Մարտի 1-ի գործով Սերժ Սարգսյանի հարցաքննվելու մասին տեղեկությունը»,-ասաց Օհանջանյանը:
Որոշ լրատվամիջոցների համաձայն՝ Սերժ Սարգսյանը փետրվարի 1-ին Հատուկ քննչական ծառայությունում Մարտի 1-ի գործի շրջանակում որպես վկա մոտ 5 ժամ հարցաքննվել է: Սերժ Սարգսյանը 2008 թվականին մարտիմեկյան իրադարձությունների ժամանակ զբաղեցնում էր ՀՀ վարչապետի պաշտոնը:

Authorities refuse to comment on rumored questioning of Serzh Sargsyan
YEREVAN, FEBRUARY 4, ARMENPRESS. The Special Investigative Service (SIS) has refused to confirm or deny media rumors on former President Serzh Sargsyan being questioned as a witness amid the ongoing investigation into the March 1 case.
“The Special Investigative Service does not comment on the information about Serzh Sargsyan being questioned in the March 1 case,” SIS spokesperson Marina Ohanjanyan told ARMENPRESS.
According to unconfirmed media reports Sargsyan has been questioned for nearly 5 hours.
The March 1 case refers to the 2008 post-election unrest in Yerevan. At that time, Sargsyan served as Prime Minister.