Ռոբերտ Քոչարյանի կալանքն այլընտրանքային խափանման միջոցը գրավով փոխարինելու մասին միջնորդությունը մերժվել է
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին կալանքի տակ պահելու ժամկետը երկարաձգելու մասին դատարանի որոշումը դեռևս չի տրամադրվել պաշտպաններին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանական խումբը:
Հայտարարության մեջ ասվում է, որ Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի 2019 թվականի հունվարի 18-ի որոշումը, որով դատարանը բավարարել է ՀՔԾ քննիչի միջնորդությունը՝ Ռոբերտ Քոչարյանին կալանքի տակ պահելու ժամկետը երկարաձգելու մասին և մերժել է պաշտպանների միջնորդությունը՝ կալանքն այլընտրանքային խափանման միջոց գրավով փոխարինելու մասին, առ այսօր չի տրամադրվել պաշտպաններին:
Դատական ակտը կայացրած դատավոր Արթուր Մկրտչյանի աշխատակազմից պաշտպաններին տեղեկացրել են, որ դատական որոշումը դեռևս պատրաստ չի, իսկ այն տրամադրելու ժամկետի մասին ոչինչ չեն կարող հայտնել:

Court rejects motion to release Kocharyan on bail
YEREVAN, JNAUARY 21, ARMENPRESS. The court’s decision on extending the pre-trial detention of 2nd President of Armenia Robert Kocharyan by two months has not been provided to his attorneys, Kocharyan’s attorneys said in a statement, reports Armenpress.
The statement says the January 18 decision of the Yerevan court, by which it approved the motion on extending the 2nd President’s pre-trial detention by two months and rejected the attorneys’ motion to release him on bail, has not been provided to the attorneys yet.
The office of judge Artur Mkrtchyan told the attorneys that the court decision is not ready yet, adding that they cannot say anything about the date of providing it.