Grammy-2019 մրցանակաբաշխությունը կվարի Ալիշա Քիզը
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկացի երգչուհի, կոմպոզիտոր եւ պրոդյուսեր Ալիշա Քիզը կդառնա Grammy երաժշտական մրցանակի հանձնման առաջիկա արարողության հաղորդավարուհին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հունվարի 15-ին հայտարարել Է կատարողն ինքը, որին շնորհավորել Է Արվեստների եւ ձայնագրման տեխնիկայի ազգային ակադեմիան, որը շնորհում Է պարգեւները:
Քիզը նաեւ իր Twitter-ում տեսանյութ Է զետեղել, որում նկարահանել Է այն տեսարանը, թե ինչպես Է ինքն ստանում Grammy-2019 մրցանակաբաշխությունը վարելու իրավունքը:
«Ալիշան պատկանում Է արվեստի գործիչների այն հազվագյուտ համաստեղությանը, որոնց հաջողվել Է մարմնավորել իսկական երաժշտական հանճարն ու հուզական լիրիկան. դա բացառիկության իր հետքն Է թողնում այն ամենի վրա, ինչով նրանք զբաղվում են»,-հրապարակված հայտարարության մեջ նշել Է Grammy-ի գործադիր պրոդյուսեր Քեն Էռլիքը: Երգչուհին դեբյուտում Է որպես այդ մրցանակաբաշխության հաղորդավարուհի:
Քիզը ստեղծագործական կարիերայի ընթացքում 29 անգամ անվանակարգվել Է Grammy-ի՝ պարգեւը նվաճելով 15 անգամ: Grammy-ի 61-րդ մրցանակաբաշխությունը փետրվարի 10-ին կկայանա Լոս Անջելեսում (Կալիֆոռնիայի նահանգ): Միջոցառումը կանցկացվի Staples Center մարզական-ժամանցային համալիրում: Ռեփ-կատարող Քենդրիք Լամարը եւ նրա կանադացի գործընկեր Օբրի Դրեյք Գրեմը, որը հայտնի Է որպես Drake, առաջատարներն են անվանակարգերի թվով: Լամարը Grammy-ի Է հավակնում ութ կատեգորիայում, իսկ Drake-ը՝ յոթ, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Алиша Киз проведет церемонию вручения премии Grammy - 2019
Американская певица, композитор и продюсер АлишаКиз станет ведущей предстоящей церемониивручения музыкальной премии Grammy. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс, oб этом объявила во вторник сама исполнительница, которую поздравила Национальная академия искусства и техники грамзаписи, присуждающая награды.
Киз также разместила в своемTwitterвидео, на котором снята сцена, как она получает известие о предоставлении ей права вестицеремонию вручения премии Grammy в 2019 году.
"Алиша принадлежит к той редкой плеяде деятелей искусств, которым удалось воплотить в себе подлинный музыкальный гений и эмоциональную лирику, это накладывает отпечаток уникальности на все, чем они занимаются", - отметил в опубликованном заявлении исполнительный продюсер Grammy Кен Эрлик.
Певица дебютирует в качестве ведущей церемонии вручения этой награды. Киз 29 раз за творческую карьеру номинировалась на Grammy, завоевавнаграду 15 раз.
61-я церемония вручения премии Grammy состоится 10 февраля в Лос-Анджелесе (штат Калифорния). Мероприятие пройдет в спортивно-развлекательном комплексе Staples Center. Рэп-исполнитель Кендрик Ламар и его канадский коллега Обри Дрейк Грэм, известный как Drake, лидируют по числу номинаций. Ламар претендует на Grammy в восьми категориях, а Drake - в семи.