Instagram-ը թեստավորում Է մեկ պոստի հրապարակումը մի քանի օգտահաշվով
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Instagram սոցիալական ցանցն սկսել Է թեստավորել մեկ պոստի հրապարակումը մի քանի օգտահաշվով iOS օպերացիոն համակարգի համար: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հունվարի 9-ին հայտնել Է TechCrunch պորտալը՝ վկայակոչելով մշակողներին:
«Մենք այդ գործառույթը ներդնում ենք, որպեսզի մեր ծառայությունն ավելի հարմար դարձնենք այն մարդկանց համար, որոնք հաճախ են հաղորդագրություններ հրապարակում մի քանի օգտահաշիվներում»,-հայտարարել Է Instagram-ի ներկայացուցիչը:
Ճշտվում Է, որ նոր գործառույթը օգտակար կլինի նրանց, ովքեր սոցցանցում գովազդ են զետեղում՝ ընդսմին օգտագործելով ոչ մեկ պրոֆիլ:
Ներկայում հայտնի չեն Android-ով նորամուծության գործարկման ժամկետները: Ընդ որում՝ Instagram-ը լուսանկարների ներմուծման նոր եղանակ Է թեստավորում օպերացիոն այդ համակարգի համար. շուտով դրանք կարելի կլինի ներբեռնել անմիջականորեն Google Photos-ից, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Instagram тестирует публикацию одного поста через несколько аккаунтов
Социальная сетьInstagramначала тестировать публикацию одного поста через несколько аккаунтов дляоперационной системыiOS. Об этом сообщил в среду порталTechCrunchсо ссылкой на разработчиков.
"Мы внедряем эту функцию, чтобы сделать наш сервис удобнее для людей, которые часто публикует сообщения в нескольких аккаунтах",-заявилпредставительInstagram.
Уточняется, что новая функцияпригодитсятем, кто размещает в соцсети рекламу, используя при этом не один профиль,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
В настоящее время неизвестно осроках запуска нововведения на Android. При этом Instagramтестирует новый способпо импортированию фотографийдля этой операционной системы -скоро их можно будет загружать непосредственно из Google Photos.