Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանները նոյեմբերի 28-ին դատավորի ինքնաբացարկի միջնորդություն են ներկայացնելու. դատական նիստը հետաձգվեց
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորման որոշումն անձեռնմխելիության հիմքով վերացնելու վերաբերյալ բողոքի քննությունը Վերաքննիչ դատարանում հետաձգվեց` դատավոր Ռուբեն Մխիթարյանի ինքնաբացարկի միջնորդությունը պատրաստելու նպատակով: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց Քոչարյանի պաշտպաններից Հայկ Ալումյանը:
«Մինչև ժամը 17:45-ը դատավորը մեզ ժամկետ էր տվել, որպեսզի մենք ինքնաբացարկի միջնորդությունը պատրաստենք : Աշխատեցինք միջնորդության վրա, բայց չհասցրեցինք սահմանված ժամկետում: Դրա համար դատավորը մեզ լրացուցիչ ժամկետ է տվել մինչև նոյեմբերի 28-ը ժամը 12:00-ը»,- ասաց Ալումյանը:

Robert Kocharyan's defenders to submit petition for the judge to recuse himself on November 28, trial postponed
YEREVAN, NOVEMBER 27, ARMENPRESS. The examination of the complaint to overturn the decision of eliminating the pre-trial detention as preventive measure for 2nd President of Armenia Robert Kocharyan on the basis of immunity has been postponed for preparing a petition for the judge to recuse himself, ARMENPRESS reports Kocharyan’s lawyer Hayk Alumyan told the reporters.
“The judge gave us time until 17:45 for preparing the petition for him to recuse himself. We worked on the petition but could not meet the deadline. For that reason the judge has given us extra time until 12:00, November 28”, Alumyan said.