Երգչուհի Ռիհաննան դատապարտել Է իր երգերի օգտագործումը Թրամփի հանրահավաքներում
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկացի երգչուհի Ռիհաննան քննադատաբար Է արտահայտվել ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփի կողմնակիցների հանրահավաքների կապակցությամբ՝ դրանցից մեկում իր երգի օգտագործման պատճառով, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
«Ո՛չ ես, ո՛չ իմ մարդիկ այլեւս չենք հայտնվի նմանօրինակ ողբերգական հանրահավաքներում կամ նրա կողքին»,- հայտարարել Է երգչուհին Twitter-ում: Ռիհաննայի ուշադրությունը Թենեսիի նահանգում քաղաքական միջոցառման ժամանակ նրա Don՚t Stop the Music» երգի օգտագործման վրա հրավիրել Է լրագրող Ֆիլիպ Ռաքերը, որն աշխատում Է Washington Post հրատարակությունում, ինչպես նաեւ համագործակցում Է MSNBC եւ NBC հեռուստաալիքների հետ:
Թրամփն ԱՄՆ-ում միջանկյալ ընտրությունների նախաշեմին մի քանի նահանգներում հանրահավաքներ Է անցկացնում ի պաշտպանություն հանրապետական թեկնածուների: ԱՄՆ-ի Կոնգրեսի ընտրությունները տեղի են ունենալու նոյեմբերի 6-ին: Դրանք միջանկյալ են կոչվում, քանի որ անցկացվում են գործող նախագահի պաշտոնավարման ժամկետի կեսին: Վերընտրվելու են Ներկայացուցիչների պալատի բոլոր 435 պատգամավորները, 100 սենատորներից 35-ը, ինչպես նաեւ 39 նահանգների ու տարածքների նահանգապետները, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Певица Рианна осудила использование ее песен на митингах Трампа
Американская певица Рианна критически высказалась поповоду митингов сторонников президента США Дональда Трампа из-за использования наодном изних ее песни, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"Больше ния, нимои люди неокажутся наодном изподобных трагических митингов илирядом сним",— заявила певица вTwitter.
Внимание Рианны киспользованию ее песни "Don't Stop the Music" наполитическом мероприятии вштате Теннесси привлек журналист Филип Ракер, который работает виздании Washington Post, атакже сотрудничает стелеканалами MSNBC иNBC.
Трамп впреддверии промежуточных выборов вСША проводит митинги внескольких штатах вподдержку кандидатов-республиканцев. Выборы вконгресс США пройдут 6 ноября. Они называются промежуточными, поскольку проводятся насередине срока действующего президента. Будут переизбраны все 435 депутатов палаты представителей, 35 из100 сенаторов, атакже губернаторы 39 штатов итерриторий.