Լագերֆելդը Պենելոպա Քրուսին նկարահանել Է Chanel-ի գովազդում
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կինոդերասանուհի, «Օսկար» մրցանակի դափնեկիր Պենելոպա Քրուսը դարձել Է ֆրանսիական Chanel նորաձեւության տան բրենդ-ամբասադորը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդվում Է բրենդի հոկտեմբերի 12-ի մամուլի տեղեկագրում:
Նորաձեւության տան կրեատիվ տնօրեն Կառլ Լագերֆելդն անձամբ Է անցկացրել 2018/19 Cruise հավաքածուի գովազդային արշավի նկարահանումները, որի դեմքը դարձել Է Քրուսը: Լագերֆելդի խոսքով՝ նա հավաքածուի վրա աշխատելիս ոգեշնչվել Է մանկական հիշողություններով. իմ ամենավաղ հիշողությունը ոչ թե նավակն Է, այլ այն ձայները, որոնք ելնում Էին նավակից»,-պատմել Է մոդելագործը:
Բերետները, բարակ շերտագծերը, ընդգծված ուսերով ժակետներն ու պիջակները, ոսկեզօծ կոճակները, ինչպես ծովային սպաների համազգեստի վրա Է, կիսաթափանցիկ գործվածքները Միջերկրականի հետ կապված ասոցիացիաներ են առաջացնում: Հավաքածուում նաեւ տեղ են գտել Chanel-ի համար ուղենիշային թվիդային ժակետը, երեկոյան սեւ զգեստները, կարդիգանները:
Chanel նորաձեւության տունը Գաբրիել (Կոկո) Շանելի կողմից հիմնադրվել Է Ֆրանսիայում 1909 թվականին: Առաջին խանութը նա բացել Է 1910 թվականին Փարիզում: Շանելը կանանց նորաձեւության մեջ ներմուծել Է իրանն ընդգրկող ժակետ, փոքրիկ սեւ զգեստ, ուսի վրա կրելու կանանց պայուսակ: Սկզբում նորաձեւության տունն արտադրում Էր միայն հագուստ եւ աքսեսուարներ, այնուհետեւ սկսել Է թողարկել պարֆյումերիա, զարդեր եւ ժամացույցներ 1921 թվականին Շանելը պարֆյումեր Էռնեստ Բոյի հետ միասին թողարկել Է մակնիշի առաջին բույրը՝ Chanel 5-ը: 1924 թվականին ձեռնարկատեր Պիեռ Վերտեյմերի հետ համատեղ դիզայները հիմնել Է ընկերության պարֆյումերային ստորաբաժանումը՝ Parfums Chanel-ը, որը ներկայում զբաղվում Է նաեւ կոսմետիկայի արտադրությամբ: Parfums Chanel-ի գովազդային արշավներին մասնակցել են կինոաստղեր Մերիլին Մոնրոն, Քեթրին Դենյովը, Կիրա Նայթլին, Նիկոլ Քիդմանը, Կարոլ Բուքեն, Օդրի Տոտուն:

Лагерфельд снял Пенелопу Крус в рекламе Chanel
Киноактриса, обладательница премии «Оскар»Пенелопа Крусстала бренд-амбассадором французскогомодного дома Chanel. Как передает Арменпресс, об этом сообщается в пресс-релизе, присланном в редакцию«Ленты.ру»в пятницу, 12 октября.
Креативный директор домаКарл Лагерфельдлично провел съемки рекламной кампании коллекции 2018/19 Cruise, лицом котоой стала Крус. По словам Лагерфельда, он вдохновлялся в работе над коллекцией детскими воспоминаниями: мое самое раннее воспоминание — не лодка, а звуки, издаваемые лодкой», — рассказал модельер.
Береты, тонкая полоска, жакеты и пиджаки с акцентом на плечи, позолоченные, как на форме морских офицеров, пуговицы, полупрозрачные ткани вызывают ассоциации со Средиземномрьем. В коллекции также присутствует знаковый для Chanel твидовый жакет, черные вечерние платья, кардиганы.
Модный дом Chanel основан модельером Габриэль (Коко) Шанель во Франции в 1909-м, годом позже открылся первый магазин. В 1921 году Шанель вместе с парфюмером Эрнестом Бо выпустила первый аромат марки — Chanel №5. Первые драгоценности у Chanel появились в 1932 году, первые часы — в 1987-м. В настоящее время дом производит одежду, обувь, аксессуары, косметику и ювелирные изделия для женщин, а также парфюмерию и часы для женщин и мужчин.