Համացանցի աստղ Դեն Բիլզերյանը Հայաստան է գալիս
ԵՐԵՎԱՆ,26 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Համացանցի աստղ, ծագումով հայ ամերիկացի վենչուրային ներդրող, դերասան, պրոֆեսիոնալ պոկերի«արքա»Դեն Բիլզերյանը Հայաստան է գալիս:
Ինչպես փոխանցում է«Արմենպրես»-ը,այս մասին նա տեղեկացրել էTwitter-ի իր պաշտոնական էջում։«Մեկնում եմ Հայաստան, հետո՝ Թաիլանդ», - գրել է Բիլզերյանը: Այցի այլ մանրամասներ հայտնի չեն:
Պրոֆեսիոնալ պոկերումԴեն Բիլզերյանի առաջին մեծ հաջողությունը եղել է2009թ.-ին՝ Պոկերի միջազգային մրցախաղին։ Նա հայտնվել է այդ մրցախաղին նվիրված հեռուստատեսային շոուի 6 դրվագներում։ Դեն Բիլզերյան համարվում է Victory Poker-ի հիմնադիրներից մեկը:Նա իրեն անվանում է«պոկերի Բիլ Գեյթս»: Պոկեր խաղալովԲիլզերյանը 50 մլն դոլար է վաստակել:

Звезда Сети Ден Билзерян едет в Армению
Звезда Сети, американский венчурный инвестор армянского происхождения, актер, король профессионального покера Ден Билзерян едет в Армению.
Как передает Арменпресс, об этом он сообщил в своем микроблоге в Twitter. «Еду в Армению, оттуда – в Таиланд», - написал он, не поделившись подробностями.
Первый крупный успех в карточной игре будущий король профессионального покера Ден Билзерян отметил в 2009г. – на Международном турнире по покеру. Он является одним из основателей Victory Poker. Сам он называет себя «Биллом Гейтсом покера». На этой игре он заработал 50 млн долларов.