Հայկ Մարությանը կարող է իրական փոփոխություններ բերել Երևանին. փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ փոխվարչապետ, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության անդամ Տիգրան Ավինյանը վստահ է, որ Երևանի քաղաքապետի պաշտոնում Հայկ Մարությանը կարող է լուրջ հաջողությունների հասնել: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին փոխվարչապետը հայտնեց «Ազատության» ուղիղ եթերում հայտնեց
«Ինքս քվեարկել եմ Հայկ Մարությանի օգտին: Նա իր նոր դերում հայտնություն է լինելու հասարակության համար»,- ասաց փոխվարչապետը:
Տիգրան Ավինյանի խոսքով` Մարությանը ոչ միայն դերասան է, այլև պրոդյուսեր, և կարող է իր մասնագիտական ու կազմակերպչական հմտություններն օգտագործել Երևանի քաղաքապետի պաշտոնում:
«Մենք տեսել ենք Հայկ Մարության դերասանին, բայց հանրությունը դեռևս չի տեսել Հայկ Մարության քաղաքապետի թեկնածուին, որը շատ ուժեղ է: Նա կարող է իրական փոփոխություններ բերել Երևան քաղաքին»,- նշեց Ավինյանը:
Հուլիսի 29-ին «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության նիստում Երևանի ավագանու արտահերթ ընտրություններում որոշվել էր քաղաքապետի պաշտոնում առաջադրել Հայկ Մարությանի թեկնածությունը:

Hayk Marutyan can bring real changes to Yerevan if elected as Mayor, says deputy PM Avinyan
YEREVAN, AUGUST 7, ARMENPRESS. Tigran Avinyan, deputy prime minister of Armenia, member of the Board of the Civil Contract party, is confident that Hayk Marutyan can achieve major success if elected as Mayor of Yerevan, reports Armenpress.
“I personally have voted in favor of Hayk Marutyan. He will be revelation for the public in his new role”, the deputy PM said.
Avinyan said Hayk Marutyan is not only an actor, but a producer and can use his professional and organizational skills in the position of Yerevan Mayor.
“We have seen actor Hayk Marutyan, but the public hasn’t seen yet mayoral candidate Hayk Marutyan who is very strong. He can bring real changes to the Yerevan city”, Avinyan said.
The Civil Contract Party, the political party of Prime Minister Nikol Pashinyan, has said it will nominate famed TV star and activist Hayk Marutyan to be its candidate for Mayor of Yerevan in the upcoming early elections. Hayk Marutyan is perhaps best known for the critically acclaimed TV comedy show Kargin Haghordum. Marutyan has also starred in numerous other TV series and sitcoms, as well as feature films.