Հայկ Մարությանը կարող է իրական փոփոխություններ բերել Երևանին. փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյան
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ փոխվարչապետ, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության անդամ Տիգրան Ավինյանը վստահ է, որ Երևանի քաղաքապետի պաշտոնում Հայկ Մարությանը կարող է լուրջ հաջողությունների հասնել: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` այս մասին փոխվարչապետը հայտնեց «Ազատության» ուղիղ եթերում հայտնեց
«Ինքս քվեարկել եմ Հայկ Մարությանի օգտին: Նա իր նոր դերում հայտնություն է լինելու հասարակության համար»,- ասաց փոխվարչապետը:
Տիգրան Ավինյանի խոսքով` Մարությանը ոչ միայն դերասան է, այլև պրոդյուսեր, և կարող է իր մասնագիտական ու կազմակերպչական հմտություններն օգտագործել Երևանի քաղաքապետի պաշտոնում:
«Մենք տեսել ենք Հայկ Մարության դերասանին, բայց հանրությունը դեռևս չի տեսել Հայկ Մարության քաղաքապետի թեկնածուին, որը շատ ուժեղ է: Նա կարող է իրական փոփոխություններ բերել Երևան քաղաքին»,- նշեց Ավինյանը:
Հուլիսի 29-ին «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության նիստում Երևանի ավագանու արտահերթ ընտրություններում որոշվել էր քաղաքապետի պաշտոնում առաջադրել Հայկ Մարությանի թեկնածությունը:

Айк Марутян может провести реальные изменения в Ереване — вице-премьер Тигран Авинян
Член правления партии «Гражданский договор» Тигран Авинян уверен, что на посту мэра Айк Марутян может достичь серьезных успехов.
Как передает Арменпресс, об этом он сказал в прямом эфире «Свободы».
«Я лично проголосовал за АйкаМарутяна.Он станет открытием для общественности в своей новой роли », - сказал вице-премьер.
По словам Авиняна, АйкМарутян не только актер, но и продюсер, и может использовать свои профессиональные и организационные навыки в должности мэра Еревана.
«Мы видели актера Айка Марутяна, но общественность еще не видела кандидата в мэры Айка Марутяна— и здесь очень силен.Он может внести реальные изменения в Ереван», - сказал Авинян.
29 июля на заседании правления партии «Гражданский договор» было принято решение о выдвижении кандидатуры Айка Марутяна на пост мэра столицы.