WhatsApp Business-ը գործարկել Է ընկերությունների համար վճարովի հաղորդագրությունների գործառույթը
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: WhatsApp մեսենջերի Business գործարար տարբերակը կիրառության Է դրել ընկերությունների համար վճարովի հաղորդագրությունների գործառույթը: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ասված Է հավելվածի պաշտոնական կայքում օգոստոսի 1-ին հրապարակված մամուլի տեղեկագրում:
«Ընկերությունների համար որոշ հաղորդագրությունների առաքման ծառայությունները կլինեն վճարովի, այսպիսով, ընկերություններն ընտրողական կլինեն այն հարցում, թե ինչ հաղորդագրություններ ուղարկեն, իսկ ձեր չաթերում անկանոնություն չի լինի»,- ասված Է տեքստում: Ինչպես նշված Է, այդ գործառույթի կիրառումը կօգնի խուսափելու սպամի զանգվածային տարածումից:
Ինչպես նշել Է Reuters-ը, խոսքն, ամենայն հավանականությամբ, վերաբերում Է գովազդային եւ ծառայական հաղորդագրությունների առաքմանը: Գործակալության տվյալներով՝ այդ ծանուցումների արժեքը կտատանվի 0,5-ից մինչեւ 9 ցենտ՝ կախված երկրից:
WhatsApp-ը նաեւ ծանուցել Է ընկերությունների եւ դրանց սպասարկյալների միջեւ կապի մի քանի նոր միջոցների մասին, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

WhatsApp Business ввел функцию платных сообщений для компаний
Бизнес-версия мессенджера WhatsApp Business ввела функцию платных сообщений для компаний. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс, oб этом говорится в пресс-релизе, опубликованном на официальномсайтеприложения в среду.
"Услуги отправки некоторых сообщений будут платными для компаний, таким образом, компании будут избирательны в том, какие сообщения отправлять, а в ваших чатах не будет беспорядка", - говорится в тексте. Как отмечается, введение этой функции поможет избежать массового распространения спама.
Как указываетReuters, речь, скорее всего, идет об отправке рекламных и сервисных сообщений. По данным агентства, стоимость таких оповещений будет варьироваться от 0,5 до 9 центов в зависимости от страны.