Սիրիական բանակը 70 զինյալների Է ոչնչացրել «Ան Նուսրայի» գրոհը դիմագրավելիս
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՀՈԻՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ահաբեկիչները Սիրիայի ապաԷսկալացման հարավային գոտում գրոհել են այն բնակավայրերի վրա, որոնք անցել են կառավարության կողմը, հարձակումը հետ Է մղվել: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հունիսի 25-ին հայտնել են Սիրիայի հակամարտող կողմերի հաշտեցման ռուսական կենտրոնում:
«Անցած օրվա ընթացքում ապաԷսկալացման հարավային գոտում «Ջեբհաթ ան Նուսրայի» զինյալները գրոհել են այն բնակավայրերի վրա, որոնք կամավոր կերպով անցել Էին օրինական կառավարության կողմը: Կառավարական զորքերին «Սիրիական ազատ բանակի» կազմավորումների հետ համատեղ եւ Ռուսաստանի ռազմատիեզերական ուժերի աջակցությամբ հաջողվել Է հետ մղել ահաբեկիչների հարձակումը»,-ասված Է հաղորդագրության մեջ: Հարձակումը դիմագրավելիս կառավարական զորքերին հաջողվել Է ոչնչացնել շուրջ 70 զինյալների: «Ահաբեկիչները կորցրել են երեք միավոր զրահատեխնիկա, 14 սպառազինված պիկապ, եւ մինչեւ 70 սպանված: Սիրիական բանակի զինծառայողների թվում կորուստներ չկան»,-ասել են ռուսական կենտրոնում:
Այստեղ ճշտել են, որ հունիսի 24-ին Էսկալացման հարավային գոտու 12 բնակավայրեր կամավոր կերպով անցել են կառավարական զորքերի կողմը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Боевики атаковали южную зону деэскалации в Сирии
Террористы атаковали населенные пункты вюжной зоне деэскалации в Сирии, перешедшие на сторону правительства, нападение было отражено. Как передает Арменпресс со ссылкой на Тасс, об этом в понедельник сообщили в российском Центре по примирению враждующих сторон.
"В течение прошедших суток в южной зоне деэскалации боевики "Джебхат ан-Нусры" (группировка запрещена в РФ - прим. ТАСС) атаковали населенные пункты, добровольно перешедшие на сторону законного правительства. Правительственными войсками совместно с формированиями "Сирийской свободной армии" наступление террористов при поддержке российских ВКС отражено", - говорится в сообщении.
При отражении нападения правительственными войсками при поддержке ВКС РФ удалось ликвидировать около 70 боевиков.
"Террористы потеряли три единицы бронетехники, 14 пикапов с ДШК и до 70 человек убитыми. Среди военнослужащих Сирийской Арабской Армии потерь нет", - сказали в Центре.
Как уточнили в Минобороны,на сторону сирийского правительства перешло 12 населенных пунктов в южной зоне деэскалации.
"В воскресенье на сторону правительственных войск добровольно перешел населенный пункт Эт-Тубба провинции Дераа. В настоящее время на сторону сирийского правительства перешло 12 населенных пунктов", - говорится в сообщении.