ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սիրիայի բարձրագույն դատական կոմիտեի (ընտրական հանձնաժողովի) ղեկավար Ջիհադ Մուրադն ամփոփել է Սիրիայի Ժողովրդական խորհրդի (խորհրդարանի) պատգամավորների՝ հուլիսի 15-ին կայացած ընտրությունների քվեարկության արդյունքները։ Այդ մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՏԱՍՍ գործակալությունից:
Դամասկոսում կայացած մամուլի ասուլիսում դատավորը հայտնել է, որ խորհրդարանական ընտրություններին մասնակցությունը կազմել է 38,16 %:
Սիրիայում իշխող Առաջադիմական ազգային ճակատը՝ Արաբական սոցիալիստական վերածննդի կուսակցության գլխավորությամբ, պահպանել է օրենսդիր մարմնում տեղերի մեծամասնությունը՝ 184, անկախ պատգամավորներն ստացել են 66 տեղ:

Глава Высшего судебного комитета (избирательной комиссии) Сирии Джихад Мурад подвел итоги голосования на выборах депутатов Народного совета Сирии (парламента), прошедших 15 июля. Арменпресс передает об этом, со ссылкой на ТАСС.
На пресс-конференции, состоявшейся в Дамаске, судья сообщил, что участие в парламентских выборах составило 38,16%.
Правящий в Сирии Национальный прогрессивный фронт, возглавляемый Партией арабского социалистического возрождения, сохранил за собой большинство мест в законодательном органе (184 места), независимые депутаты получили 66 мест.