Թուրքիայի արգործնախարարը հայտարարել է, որ ինքը նաև Ադրբեջանի արտգործնախարարն է
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարար Մևլութ Չավուշօղլուն հայտարարել է, որ ինքը ոչ միայն Թուրքիայի, այլ նաև Ադրբեջանի արտգործնախարարն է: Այս մասին, ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ադրբեջանական «Մինվալ»-ի փոխանցմամբ՝ Չավուշօղլուն հայտարարել է թուրքական DimTV-ին տված հարցազրույցում։
Չավուշօղլուն ընդգծել է, որ Ադրբեջանն ու Թուրքիան եղբայրական պետություններ են:
Անդրադառնալով Արցախյան հակամարտությանը՝ Չավուշօղլուն հայտարարել է, որ դա շարունակում է հանդիսանալ նաև Թուրքիայի խնդիրը:
Չավուշօղլուն հույս է հայտնել, որ Թուրքիայի արտահերթ նախագահական և խորհրդարանական ընտրություններում հաղթելու է Արդարություն և զարգացում կուսակցությունը և թուրք-ադրբեջանական հարաբերությունները շարունակելու են մնալ այնպիսին ինչպիսին հիմա են:
«Մենք միշտ հետաքրքրվում են Ադրբեջանի խնդիրներով: Ես նաև Ադրբեջանի արգործնախարարն եմ, և այդ մասին գիտի իմ եղբայր Էլմար Մամեդյարովը: Ես երբեմն կատակում եմ նրա հետ՝ ասելով, որ նա կարող է արձակուրդ գնալ, միևնույն է՝ ես աշխատում եմ: Եղբայրների հարաբերությունները պետք է հենց այդպես էլ լինեն»,- DimTV-ին տված հարցազրույցում ասել է Չավուշօղլուն։

YEREVAN, JUNE 13, ARMENPRESS. Turkish foreign minister Mevlut Cavusoglu has announced that he is also the minister of foreign affairs of Azerbaijan.
Giving an interview to a Turkish TV channel, Cavusoglu said that Azerbaijan and Turkey are brotherly countries, Minval reports.
Speaking about the NK conflict, Cavusoglu said that it is also Turkey’s problem.
The Turkish FM said he hopes the ruling Justice and Development party will win in the upcoming early elections and that the Turkish-Azerbaijani relations will continue being the way they are now.
“We are always interested in the issues of Azerbaijan. I am also the foreign minister of Azerbaijan, and my brother Elmar Mammadyarov knows about this. Sometimes I joke with him, saying that he can take a vacation because anyhow I am working. Relations of brothers should be this way,” he said, according to Minval.