ԱԺ ՀՀԿ խմբակցությունը վարչապետի թեկնածուի հարցը կքննարկի մոտակա օրերին կայանալիք նիստում
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության խորհրդարանական խմբակցությունը վարչապետի թեկնածուի հարցը կքննարկի մոտակա օրերին կայանալիք նիստում: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին հայտնեց ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանը` մեկնաբանելով ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Գագիկ Մինասյանի հայտնած տեղեկությունը, որ խորհրդարանական ՀՀԿ խմբակցությունը վարչապետի թեկնածուի հարցը կքննարկի ապրիլի 27-ին կայանալիք նիստում: «Պարոն Մինասյանը նկատի է ունեցել, որ քննարկումը տեղի կունենա մոտակա օրերին: Վաղվա հետ կապված որևէ որոշում չկա: Մոտակա օրերին տեղի կունենա մեր խմբակցության նիստը»,- պարզաբանեց Բաղդասարյանը:
Ավելի վաղ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր, ՀՀԿ ԳՄ անդամ Գագիկ Մինասյանն «Արմենպրես»-ին փոխանցել էր, որ ՀՀԿ-ն վարչապետի թեկնածուի հարցը քննարկելու է ՀՀԿ խմբակցության նիստում, որը կայանալու է ապրիլի 27-ին:

RPA parliamentary faction to discuss PM’s candidacy in the nearest days
YEREVAN, APRIL 26, ARMENPRESS. The parliamentary faction of the Republican Party of Armenia will discuss PM’s candidacy during its session that will take place in the nearest days, head of RPA faction Vahram Baghdasaryan told ARMENPRESS, commenting on the RPA MP Gagik Minasyan’s announcement that the issue of PM’s candidacy will be discussed during April 27 session. “Mr. Minasyan meant that the discussions will be held in the nearest days. There is no decision for tomorrow. The session of our faction will take place in the nearest days”, Baghdasaryan said.
Earlier RPA MP, member of RPA Executive Body had told ARMENPRESS that the issue of PM’s candidacy will be discussed at the session of the parliamentary faction of the RPA on April 27.