Կայացել է Կարապետյան-Մեդվեդև հեռախոսազրույցը
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ ՀՀ վարչապետի պաշտոնակատար Կարեն Կարապետյանը և ՌԴ վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևը հեռախոսազրույց են ունեցել։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրեսը», երկրների կառավարությունների ղեկավարները քննարկել են հայ-ռուսական հարաբերությունների ընթացիկ հարցերը և Հայաստանում տեղի ունեցող իրադարձությունները: Դմիտրի Մեդվեդեւը աջակցություն է հայտնել բարեկամ հայ ժողովրդին և ընդգծել սահմանադրական իրավական դաշտում իրավիճակի պահպանման կարեւորությունը:
Զրույցի ընթացքում նաեւ անդրադարձ է կատարվել Եվրասիական տնտեսական միության շրջանակներում ինտեգրացիոն փոխգործակցությանը վերաբերող հարցերին:

Состоялся телефонный разговор между Кареном Карапетяном и Дмитрием Медведевым
По инициативе российской стороны состоялся телефонный разговор между исполняющим обязанности премьер-министра Республики Армения Кареном Карапетяном и председателем правительства Российской Федерации Дмитрием Медведевым.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе правительства Армении, главы правительств обсудили текущие вопросы армяно-российских отношений и события в Армении. Дмитрий Медведев выразил поддержку дружественному армянскому народу и подчеркнул важность сохранения ситуации в правовом конституционном поле.
В ходе разговора затрагивалась также тематика интеграционного взаимодействия в Евразийском экономическом союзе.