Հայաստան-Ադրբեջան սահմանին և Արցախ-Ադրբեջան շփման գծում իրավիճակը հանգիստ է. Արծրուն Հովհաննիսյան
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստան-Ադրբեջան սահմանին և Արցախ-Ադրբեջան շփման գծում ապրիլի 18-ին ժամը 17:00-ի դրությամբ իրավիճակը հանգիստ է: Այս մասին «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Ե՛վ Հայաստանի սահմանին, և՛ Արցախի՝ Ադրբեջանի հետ շփման գծում իրավիճակը ներկայում հանգիստ է, կրակոցներ չկան: Հայկական զինված ուժերը լիովին վերահսկում են իրավիճակը»,-ասաց Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Արցախի պաշտպանության բանակն ավելի վաղ հերքել էր ադրբեջանական կողմի հերթական սուտը: Տեղեկությունն այն մասին իբր ապրիլի 18-ին հայկական ուժերի կողմից Աղջաբեդիի շրջանի Գիյամեդդին գյուղի ուղղությամբ կրակ բացելու արդյունքում վիրավորում է ստացել 27-ամյա խաղաղ բնակիչ իրականությանը չի համապատասխանում: «Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է, որ բանակի առաջապահ ստորաբաժանումները խստիվ հետևում են հրադադարի պահպանման ռեժիմին»,- ասված է ՊԲ հաղորդագրությունում:

YEREVAN, APRIL 18, ARMENPRESS. The situation on Armenia-Azerbaijan border and Artsakh-Azerbaijan contact line is quiet as for 17:00, April 18, press secretary of the Defense Ministry of Armenia Artsrun Hovhannisyan told ARMENPRESS.
“Both on the border with Armenia and the contact line between Artsakh and Azerbaijan is currently quiet, no shootings. The Armenian Armed Forces keep full control of the situation”, Artsrun Hovhannisyan said.
The Azerbaijani defense ministry’s report alleging that the Artsakh military opened gunfire and wounded a 27-year old resident of Giyamedin village (Azerbaijan) is a disinformation, the defense ministry of Artsakh told ARMENPRESS earlier.
“The defense ministry of the Republic of Artsakh is announcing that the army is strictly adhering to the ceasefire regime,” the ministry said in a statement.