Էստոնիայի և Լիտվայի դեմ հանդիպումներում մարտավարական փոփոխություններ կլինեն. Մխիթարյան
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի և Լոնդոնի «Արսենալ»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանըհավատացնում է՝ Էստոնիայի և Լիտվայի դեմ առաջիկա խաղերի ընթացքում հավաքականն անելու է ամեն բան հաղթանակի համար: Այս մասին Հայաստանի 2017 թվականի լավագույն ֆուտբոլիստի մրցանակը ստանալիս «Արմենպրես»-ի հարցին ի պատասխան ասաց ֆուտբոլիստը՝ անդրադառնալով հավաքականում առկա տրամադրությանն ու սպասելիքներին:
«Տրամադրությունը միշտ բարձր է: Փորձելու ենք հաղթել այդ երկու խաղերում: Չնայած որ լինելու են մարտավարական փոփոխություններ, ֆուտբոլիստների փոփոխություններ, սակայն դա չպետք է ազդի հաղթանակի ցանկության վրա: Կփորձենք ուրախացնել մեր երկրպագուներին»,- ասաց Մխիթարյանը:
Նա անդրադարձավ նաև հավաքականի նորեկին՝ Նորբերտո Բրիասկո Բալեկյանին՝ ասելով. «Բալեկյանի մասին շատ լավ կարծիք ունեմ, շատ լավ է մերվում հավաքականի մարզումներին: Հուսով ենք՝ խաղերում շատ մեծ օգուտ կտա»:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականը մարտի 24-ին և 27-ին Երևանում ընկերական հանդիպումներ կունենա Էստոնիայի և Լիտվայի հետ:

YEREVAN, MARCH 22, ARMENPRESS. Henrikh Mkhitaryan, captain of Armenia’s national football team and midfielder of London’s Arsenal, says Armenia will do its best to win in the upcoming friendly matches against Estonia and Lithuania in Yerevan.
Speaking after the awarding ceremony in Yerevan where Mkhitaryan was named Best Football Player of 2017, the Armenian international told ARMENPRESS the team’s spirit is always high. “We will try to win in both matches. Although there will be strategic and squad changes, it shouldn’t impact the desire to win. We will try to make our fans happy,” he said.
Mkhitaryan also spoke about the new addition to the Armenian team – Norberto Briasco Balekian – “I have a very good opinion on Balekian, he is getting adapted to the team very good. We hope he will bring great benefit in the matches”.