Դամասկոսում վերականգնել են հեռուստացույցների արտադրության գործարանը
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սիրիայի մայրաքաղաքում վերականգնել են հեռուստացույցների արտադրության գործարանը: Ձեռնարկությունում, որը մտնում Է Syrian Arab Electronic Industries Company պետական կորպորացիայի կազմի մեջ, մտադիր են 2017 թվականի արդյունքներով հասնել 10 հազար հեռուստաընդունիչ պլանային ցուցանիշին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, լրագրողներին պատմել Է հավաքման արտադրամասի պետ Մուհամեդ Ալ Շեյխը:
«Ձեռնարկությունը գործարկվել են ընդամենը մեկ տարի առաջ, իսկ մի քանի տարի այս գործարանը պարապուրդի Էր մատնված պատերազմի պատճառով: Ուստի այժմ մենք փորձում ենք կարգաբերել արտադրությունը, բայց արդեն ունենք պլաններ, թե ինչպես այն ընդլայնենք: 2017 թվականի արդյունքներով պլանավորում ենք հասնել 10 հազար հատի ցուցանիշին, բայց արդյունքներն առայժմ չենք ամփոփել: Հետագայում կարող ենք թողարկել տարեկան 30 – 40 հազար հեռուստացույց»,- ասել Է նա:
Նախապատերազմյան տարիներին պետական կորպորացիան թողարկում Էր տարբեր տեսակի արտադրանք. հեռուստացույցներից մինչեւ սառնարաններ եւ օդորակիչներ: Այն հիմնվել Է 1960 թվականին եւ Մերձավոր Արեւելքում առաջիններից մեկն Է գործարկել հեռուստացույցների արտատադրություն՝ սեփական առեւտրական մակնիշով՝ Syronics, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Дамаске восстановили завод по производству телевизоров
В столице Сирии восстановили завод попроизводству телевизоров. На предприятии, входящем вгоскорпорацию Syrian Arab Electronic Industries Company, рассчитывают поитогам 2017 года выйти наплановый показатель в10 тысяч телеприемников, рассказал журналистам начальник сборочного цеха Мухаммед Аль-Шейх, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
"Мы запустились только год назад, анесколько лет этот завод простаивал из-за войны. Поэтому сейчас мы только пробуем наладить производство, ноу нас уже есть планы, какего расширить. По итогам 2017 года планируем достичь показателя в10 тысяч штук, ноитоги пока неподводили. В дальнейшем можем выпускать 30— 40 тысяч ежегодно",— сказал он.
В довоенные годы госкорпорация выпускала различные виды продукции: оттелевизоров дохолодильников икондиционеров. Она была основана в1960 году иодной изпервых наБлижнем Востоке запустила производство телеприемников подсобственной торговой маркой— Syronics.