Երգչուհի Lorde-ը չեղարկել Է Իսրայելում կայանալիք համերգը. «Եդիոտ Ահրոնոտ»
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Naranjah պրոդյուսերական ընկերությունը հայտնել Է, որ նորզելանդացի երգչուհի Lorde-ը չեղարկել Է հունիսին Թել Ավիվում պլանավորված համերգը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է «Եդիոտ Ահրոնոտ» թերթը:
Ավելի վաղ Grammy-ի կրկնակի դափնեկիր նորզելանդացի երգչուհի Lorde-ը հայտարարել Է, որ կարող Է Թել Ավիվում կայանալիք համերգը չեղարկել ի պատասխան այն երկրպագուների կոչերի, որոնք իրեն խնդրել են չեզոքություն պահպանել Երուսաղեմի կարգավիճակի շուրջ դիվանագիտական վեճում:
«Ցավոք, մենք ստիպված ենք հայտնել, որ Lorde-ի՝ հունիսին Իսրայելում պլանավորված ելույթը չեղարկված Է»,-թերթը մեջբերում Է ընկերության հայտարարությունը: Նշվում Է, որ տոմսերի փողերը կվերադարձվեն 14 աշխատանքային օրվա ընթացքում, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

СМИ: певица Lorde отменила концерт в Израиле
Продюсерская компания Naranjah сообщила, что новозеландская певица Lorde отменила концерт вТель-Авиве, запланированный наиюнь.Как передает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости, об этом сообщает газетаЙедиот Ахронот.
Ранее двукратная обладательница Grammy, новозеландская певица Lorde заявила, что может отменить концерт вТель-Авиве вответ напризыв поклонников, попросивших ее сохранить нейтралитет вдипломатическом споре вокруг статуса Иерусалима.
"К сожалению, мы вынуждены сообщить, что запланированное наиюнь выступление Lorde вИзраиле отменено",— приводит газета заявление компании. Отмечается, что деньги забилеты будут возвращены втечение 14 рабочих дней.