Մոուրինյոն՝ Մխիթարյանի բացակայության մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ի գլխավոր մարզիչ Ժոզե Մոուրինյոն խոսել է Հենրիխ Մխիթարյանի բացակայության մասին:
«Պահեստայինների շարքում ես կարող եմ ունենալ միայն 6 ֆուտբոլիստ: Եվ փորձում եմ հավասարակշռությունը պահել: Բլինդը և Յանգը գործում են եզրերում, Էրերան` կիսապաշտպանությունում, իսկ Իբրահիմովիչը` հարձակման գծում, Ռեշֆորդն աշխատում է երկրորդ հարձակվողի գործում: Մխիթարյանին թիմում ընդգրկելու համար պետք է նրանցից մեկին չընդգրկեմ: Բայց նրանք ավելի արժանի են, նրանք վաստակել են այդ իրավունքը»-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` «Բոռնմութ»-ի հետ խաղից հետո լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասել է պորտուգալացի մասնագետը:
Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային թիմի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը «Մանչեսթեր Յունայթեդ»-ի վերջին 8 խաղերից միայն 1-ում է եղել:

YEREVAN, DECEMBER 14, ARMENPRESS. Manchester United boss Jose Mourinho has commented on Henrikh Mkhitaryan’s absence from the recent matches.
Mourinho was asked about Mkhitaryan's absence in his post-match press conference following the Reds' 1-0 victory over Bournemouth at Old Trafford on Wednesday night, Manchester United official website reported.
I can only have six [outfield] players on the bench and I try to have some balance on the bench – I had two defenders and [Daley] Blind who can play in different areas. I had Ashley Young to cover me all of the wing and the wing-back position. I had [Ander] Herrera as a midfield player, Zlatan [Ibrahimovic] as a striker and Marcus [Rashford] as a second striker and winger. I played [Anthony] Martial, [Juan] Mata and [Jesse] Lingard in the team. To have Micki means that I don’t have one of them and, in this moment, I believe the other ones they deserve [the chance to play].”